CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

ZAWODY MIEJSKIE – MISTRZOSTWA MIASTA
(stadion przy ul. Edukacji)

 


I MIEJSCE – chłopcy (8 maj 2009r.)
Mateusz Bobrowski 154 pkt.
Patryk Gajewski 196 pkt.
Krystian Paryż 230 pkt.
Krzysztof Szostek 188 pkt.
Bartek Rutkowski 240 pkt.
Bassey Usendiah 261 pkt.
Darek Bielecki 133 pkt.

 

II MIEJSCE – dziewczęta (7 maj 2009r.)
Angela Pilch 132 pkt.
Ola Lewandowska 128 pkt.
Kasia Krybus 181 pkt.
Danusia Gruszka 205 pkt.
Jessica Usendiah 249 pkt.
Agnieszka Leszczyńska 269 pkt.

ZAWODY REJONOWE
(Bieruń Stary SP NR 1)


I MIEJSCE – chłopcy (18 maj 2009r.)
Darek Bielecki 142 pkt.
Krzysztof Grunik 150 pkt.
Rafał Szczepanek 193 pkt.
Krzysztof Szostek 237 pkt.
Bartek Rutkowski 225 pkt.
Bassey Usendiah 267 pkt.

 

II MIEJSCE – dziewczęta ( 19 maj 2009r.)
Angela Pilch 130 pkt.
Kasia Krybus 164 pkt.
Danusia Gruszka 230 pkt.
Jessica Usendiah 282 pkt.
Agnieszka Leszczyńska 234 pkt.

ZAWODY WOJEWÓDZKIE


        Chłopcy zajmując pierwsze miejsce na zawodach rejonowych mieli prawo reprezentować nasz rejon w zawodach wojewódzkich, które odbyły się 26 maja 2009r. w Sosnowcu. Z różnych przyczyn losowych (choroby, kontuzje) nie mogli jechać najlepsi zawodnicy, co rzutowało na wynik końcowy czyli odległa lokata. Jednak sam udział na tym etapie rozgrywek jest dużym osiągnięciem dla naszej szkoły, gdyż kolejnym byłyby finały mistrzostw Polski (do finałów awansowały dwie najlepsze drużyny), a kto wie co by było , gdyby nie kontuzje?

 

PIŁKA NOŻNA

          24 kwietnia na boiskach przy ul. Andersa został rozegrany turniej eliminacyjny do Mistrzostw Miasta w piłce nożnej Szkół Podstawowych. Nasza drużyna grała w grupie z SP 1 i SP 23. W pierwszym meczu Nasi pokonali SP 23 wynikiem 9:3, a w drugim wygrali z SP1- 8:2.


I miejsce
Finał miejski odbył się 29 kwietnia również na boiskach przy ul. Andersa, gdzie grali zwycięzcy poszczególnych grup, czyli: SP11, SP19, SP22 i SP17. Nasi piłkarze w pierwszym meczu z SP19 wygrali: 9-4 w drugim z SP17 też wygrali: 7-1 i trzecim spotkaniu o pierwsze miejsce z SP 22 również wygrali 7:2 zdobywając Mistrzostwo Miasta w piłce nożnej Szkół Podstawowych.
Nasza szkoła powtórzyła wynik z zeszłego roku, gdzie również zajęła I miejsce i miała prawo reprezentować Tychy w zawodach rejonowych. W tym roku rejony odbyły się w Imielinie, gdzie nasi piłkarze wywalczyli II miejsce, przegrywając z gospodarzami 6-2.
Trzon naszej reprezentacji stanowią uczniowie na co dzień trenujący w „CHRZCICIELU” oraz innych tyskich klubach.


Skład reprezentacji szkoły:
Bartek Rutkowski, Gajewski Patryk, Kwiczała Patryk, Bąk Tymoteusz, Skrzypiec Mateusz, Jakub Kołucki, Seweryn Marcin, Bobrowski Mateusz, Michał Nguyen-Duy, Nikodem Wybraniec.

                                                                            

 ZMAGNIA O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM NR 1


        16 kwietnia 2009 roku nasi piłkarze nożni i siatkarki zagrali o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 1. Była to już druga edycja turnieju , ale w tym roku do programu turnieju włączona zmagania siatkarek.
Piłkarze podobnie jak w zeszłym roku zdobyli PIERWSZE miejsce. Nie przegrali żadnego ze spotkań tylko jedno spotkanie grupowe zremisowali z SP22, którą później w finale pokonali.
Skład:
Bartek Rutkowski, Gajewski Patryk, Kwiczała Patryk, Bąk Tymoteusz, Skrzypiec Mateusz, Jakub Kołucki, Seweryn Marcin, Bobrowski Mateusz, Michał Nguyen-Duy, Nikodem Wybraniec.
Natomiast siatkarki w przeciwieństwie do zmagań międzyszkolnych grały systemem 6 na 6 (chociaż zawsze grały 4 na 4). Jednak to im nie przeszkodziła i dzięki dobrej technice i zagrywce nie dały szans swoim rywalką wygrywając cały turniej.
Skład:
Zuza Cichocka, Danuta Gruszka, Karolina Rozynek, Ola Lewandowska, Kornelia Giglok, Agnieszka Leszczyńska, Natalia Siewiert, Klaudia Rusin, Weronika Bobla.

PIŁKA SIATKOWA

 


         W dniach 7 i 8 kwietnia (wtorek i środa) odbyły się Mistrzostwa Miasta Tychy w mini piłce siatkowej Szkół Podstawowych.


      Wtorek był dniem zmagań siatkarek. Nasz drużyna w I rundzie grała z zawodniczkami z SP 19 i SP 17. W pierwszym meczu dziewczęta pokonały przeciwniczki w stosunku setów 2:0, a w drugim spotkaniu z SP 17 wygrały 2:1. W II rundzie spotkały się drużyny, które wygrały swoje grupy w I rundzie, czyli: SP1, SP18 i nasz zespół. W pierwszym meczu dziewczęta wygrały 2:1, a w drugim SP18 również wygrały 2:0. Te zwycięstwa dały możliwość walki naszych siatkarek o I miejsce z SP10. Tutaj jednak nasze przegrały 2:0 i tym samym zajęły II miejsce, czyli powtórzyły wynik z zeszłego roku. Jest to dobry wynik bo w całym turnieju nasze siatkarki przegrały tylko jeden mecz i to z dziewczynami, które trenują siatkówkę i są w klasie sportowej.


Nasze siatkarki:
Agnieszka Leszczyńska, Danusia Gruszka, Klaudia Rusin, Zuza Cichocka, Weronika Bobla, Ola Lewandowska, Natalia Siewiert , Karolina Rozynek, Kornelia Giglok .


       W środę natomiast o mistrzostwo walczyli chłopcy i był to turniej finałowy, gdyż eliminacje odbyły się w styczniu. Oprócz Nas w zawodach brały udział ekipy z następujących szkół: SP40, SP10 i SP3. W pierwszym meczu z SP40 nasi siatkarze niestety przegrali 2:0, w drugim z SP10 po dobrej i wyrównanej grze również przegrali 2:0. Trzeci mecz z SP3 był ostatnią szansą na miejsce na podium i tutaj nasi pokazali swoją dobrą grę i wygrali 2:1 – ostatecznie zajmując w turnieju III miejsce. Należy podkreślić, że w tym turnieju grały obecnie najlepsze drużyny z Tychów, a w większości z nich byli uczniowie, którzy na co dzień trenują siatkówkę w MOSM Tychy. W naszej drużynie jedynym trenującym jest Rafał Szczepanek, a pozostali to uczęszczający na zajęcia SKS w naszej szkole.


Nasi siatkarze:
Rafał Szczepanek, Łukasz Wesołowski, Jakub Chudyba, Nikodem Wybraniec, Krzysiek Szostek, Dawid Ryguła, Michał Sikowski, Mateusz Bobrowski, Rafał Pelic, Bassey Usendiah, Jakub Kołucki .


Opiekun obu drużyn: mgr  Przemysław Ciukaj 
 

 

PIŁKA RĘCZNA

20. 03. 2009r.
        W zakończonych zawodach rejonowych w Bieruniu Nowym nasza drużyna niestety nie zdołała wygrać żadnego z dwóch meczów i ostatecznie zajęła III miejsce.
W pierwszym spotkaniu ze szkołą z Łazisk Górnych po złym początku i próbie wyrównania wyniku przegraliśmy stosunkiem bramek 21: 13. W kolejnym meczu o II miejsce nasi szczypiorniści załamani porażką i z myślą, że nie zajmą I miejsca nie próbowali walczyć o lepszą lokatę w turnieju i przegrali z gospodarzami zawodów, czyli Bieruniem Nowym.
Jednak sam udział w finale zawodów rejonowych jest dla naszej szkoły wielkim sukcesem, bo wygraliśmy rywalizacje w Tychach wśród Szkół Podstawowych. Zdjęcia z zawodów znajdziesz TUTAJ

Nasza drużyna:
Bassey Usendiah, Bartek Rutkowski, Rafał Szczepanek, Rafał Pelic, Jakub Chudyba, Krzysiek Szostek, Mateusz Bobrowski, Gajewski Patryk i bramkarz Patryk Kwiczała


 

PIŁKA RĘCZNA 

 

            Drużyna naszej szkoły trenowana przez p. mgr Przemysława Ciukaja zdobyła pierwsze miejsce i tytuł MISTRZA MIASTA TYCHY w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych.

 

 

Skład drużyny:
Bartek Rutkowski, Łukasz Wesołowski, Patryk Gajewski, Rafał Pelic, Rafał Szczepanek, Kuba Chudyba, Krzysiek Szostek, Bassey Usendiah, Mateusz Bobrowski, Kamil Grzegorczyk, bramkarze: Patryk Kwiczała i Kuba Jadanowski

 

        Dnia 13 marca w nowej hali sportowej przy al. Piłsudskiego odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięło udział dziewięć reprezentacji szkół podstawowych, które zostały podzielone na trzy grupy. Nasz szkoła grała w grupie z SP 18 i SP 23.
W pierwszym meczu z SP 18 po zaciętej i wyrównanej walce nasza drużyna wygrała 2:1 chociaż długo utrzymywał się wynik 1:1, to dzięki bramce Bartka (przelobował bramkarza przeciwników) schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy. W drugim spotkaniu z SP 23 przegrywaliśmy początkowo 2:0 jednak wspaniała postawa naszych zawodników pozwoliła osiągnąć korzystny wynik 5:3.
W finale o miejsca I – III przyszło nam się zmierzyć kolejno z drużynami z SP 35 i SP 10.
Pierwsze spotkanie było pod naszą kontrolą i wygraliśmy 4:3, w drugim prawie całe spotkanie prowadziliśmy 1:0 i mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale przeciwnicy mieli świetnego bramkarza i w końcówce zawodnicy z SP 10 zdołali doprowadzić do remisu 1:1.
W ostatnim meczu grały drużyny SP 10 i SP 35 – tu padł remis 2:2.

Klasyfikacja końcowa: I miejsce SP 11, II miejsce SP 10, III miejsce SP 35

 

 

 

PIŁKA SIATKOWA

 


      Dnia 15 stycznia 2009 r. odbyły się eliminacje do Mistrzostw Miasta Tychy w piłce siatkowej chłopców.
W tym roku graliśmy w grupie z SP nr 5 i SP nr 17. Dzięki bardzo dobrej grze nasi „siatkarze” wygrali obydwa mecze w stosunku setów 2:1 i dzięki temu awansowali do finału, który odbędzie się przed świętami Wielkanocnymi.
 

Skład naszej drużyny:

Rafał Szczepanek VI b Rafał Pelic VI a
Kuba Chudyba VI b Mateusz Bobrowski VI b
Krzysiek Szostek VI b Nikodem Wybaniec V b
Michał Sikowski VI a Szymon Mołek V a
Dawid Ryguła VI b Daniel Ochojski Va

Przemysław Ciukaj – opiekun trener

 

 

  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
ŁAZISKA GÓRNE

 

Zawody rejonowe odbyły się 10 października 2008 roku na stadionie w Łaziskach Górnych. Podobnie jak w Tychach zawodnicy i zawodniczki miały do przebiegnięcia ten sam dystans czyli 800m i 1000m chłopcy.

Dziewczęta po ambitnej walce zajęły V miejsce. Nie jest to złe miejsce ponieważ nasza drużyna dziewcząt składała się w większości z klas piątych co daje dobre rokowania na przyszły rok.

Skład:
Jessica Usendiah, Ola Lewandowska, Danusia Gruszka, Kasia Krybus, Karolina Szczepanek, Agnieszka Leszczyńska i Angella Pilch.

Bardzo dobrze pobiegli chłopcy i skończyli sztafetę na II miejscu, a było blisko pierwszego, ale to i tak lepiej bo rok wcześniej było V miejsce.


Skład:
Bassey Usendiah, Krystian Paryż, Patryk Tabaczyński, Krzysztof Szostek, Rafał Szczepanek, Marcin Seweryn i Darek Bielecki.

Zdjęcia z zawodów znajdziesz TUTAJ.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Tychy

 

        W dniu 02 października 2008 roku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców (mistrzostwa Tychów). Reprezentacja naszej szkoły trenowana przez p. mgr Przemysława Ciukaja wystartowała w składzie:

Dziewczęta dystans około 800m
Jessica Usendiah, Ola Lewandowska, Danusia Gruszka, Kasia Krybus, Karolina Szczepanek, Agnieszka Leszczyńska i Karolina Zając

Chłopcy dystans około 1000m
Krystian Paryż, Patryk Tabaczyński, Krzysztof Szostek, Rafał Szczepanek, Bartek Rutkowski, Marcin Seweryn

Po niesamowitej walce i wspaniałym biegu nasze sztafety zajęły II miejsca, jednocześnie awansując do zawodów rejonowych, czyli lepiej niż w zeszłym roku, gdzie tylko chłopcy awansowali do zawodów rejonowych. Zdjęcia z zawodów znajdziesz TUTAJ.