WIEŚCI Z ZIELONEJ SZKOŁY 2018

-----------------------------------------

DZIEŃ 4

1. Do godziny 11.00 lekcje - i to całkiem sporo.

2. Od 11.30 oglądaliśmy przedstawienie teatralne o przygodach dzielnego pirata RUMPLA.

3.  Po obiadku podzieliliśmy się na grupy i gdy jedni mieli zajęcia sportowe, drudzy mogli robić zakupy (zwłaszcza wodę do picia).

4. A po kolacji po „ciężkich i strasznych” próbach odbyło się „PASOWANIE NA KOLONISTĘ”.

5.  Jeszcze tylko kąpiel i będą nam się śniły same, fajne rzeczy.

--------------------------------------

DZIEŃ 3

Od samego rana działo się, oj działo ………………..!!!!!!!!

1. Animacje plastyczne dla wszystkich grup.

2. Zajęcia sportowe.

3. Troszkę zajęć lekcyjnych.

4. Wizyta mieście, na poczcie i oczywiście zakupy.

5. Zwiedzanie latarni morskiej w Darłówku.

6. Spacery i rekreacja na plaży.

7. Podsumowanie dnia, rozmowy, swobodne wypowiedzi, rozdanie dzieciom listów.

8. DYSKOTEKA !!!!!!!!!!

CDN

-------------------------

DZIEŃ 2

Dzisiejszy dzień upłynął dzieciakom bardzo wesoło i niespodziankowo.

1. Góra listów - RODZICE JESTEŚCIE WSPANIALI.

2. Prezenty w postaci kolorowych łopatek i czerwonych czapeczek.

3. Piękna pogoda - zabawy na plaży.

4. Troszkę lekcji

5. Szaleństwo na placu zabaw - aby lepiej się spało.

CDN

----------------------------------------------

DZIEŃ 1

1. Podróż przez całą Polskę, piękna pogoda, widoki również.

2. Cztery przystanki na jedzono, toaletę i odpoczynek.

3. Po przyjeździe kolacja a potem ................. istne szaleństwo!!!!!!!!!!!!!!! - bieganie po pokojach, oglądanie, szukanie swojego łóżeczka, kawałka podłogi, rozpakowywanie, śmiechy, skrywane przed kolegami i koleżankami łezki, etc, etc.

4. Wieczorne powitanie morza.

5. Godzina 23.00 wszyscy już smacznie śpią.

Informacja p. Barbara Fatyga

---------------------------------------------------------------------------------------

PORADNIK DLA RODZICA

DROGI RODZICU

1. Przekaż wychowawcy wszystkie uwagi, które mogą okazać się ważne podczas pobytu na zielonej szkole (leki, jakie dziecko przyjmuje i ich dawkowanie, alergie, lęki i problemy zdrowotne, specjalna dieta).

2.Porozmawiaj z dzieckiem o miejscu pobytu i programie zajęć, jakie je tam czekają, a także o tym, jak ma się zachowywać w różnych sytuacjach.

3. Dziecko musi brać udział w pakowaniu swoich rzeczy, dzięki temu będzie wiedziało, jak wyglądają! Dopasuj ilość rzeczy do długości pobytu. Nie pakuj rzeczy nowych ani eleganckich – dziecko jedzie po przygody, a nie na przyjęcie, ubrania muszą być funkcjonalne i wygodne. Weź pod uwagę, że mogą się poplamić lub zniszczyć. przygotuj worek na brudną bieliznę, żeby brudna nie mieszała się z czystymi rzeczami, pokaż dziecku, jak wygląda jego kosmetyczka i ręcznik. Dziecku będzie łatwiej odnaleźć potrzebne rzeczy, gdy nie będzie ich zbyt dużo – spakuj tylko niezbędne. Bagażu powinno być tyle, by nie ważył więcej niż 20 kg.

4. Pamiętaj o kurtce przeciwdeszczowej, nakryciu głowy chroniącym przed słońcem i kremie z filtrem.

5. Przed wyjazdem nie dawaj dziecku ciężkostrawnych potraw ani nadmiernej ilości jedzenia na drogę. Do picia najlepsza jest niegazowana woda. Jeśli jest taka potrzeba, odpowiednio wcześniej podaj środki przeciwko chorobie lokomocyjnej, a także zaopatrz dziecko w wilgotne chusteczki i woreczek foliowy.

6. Na podręczny bagaż najlepiej nadaje się mały plecak, do którego dziecko może spakować prowiant na wycieczki, butelkę z piciem i kurtkę przeciwdeszczową.

7. Dziecko nie zabiera ze sobą telefonu komórkowego (kontakt z dzieckim odbywa się za pośrednictwem telefonów wychowawców), nie powinno zabierać też żadnych cennych przedmiotów. Organizator nie ponosi za nie odpowiedzialnoścI

8. Nie dawaj dziecku zbyt dużej ilości gotówki. Na zebraniu z rodzicami ustalcie razem wysokość kieszonkowego, dzięki temu żadne dziecko nie będzie się czuło pokrzywdzone. Dzieci wszystko, co potrzebne dostają, kieszonkowe jest potrzebne tylko na drobiazgi.

9. Wspieraj dziecko emocjonalnie, często powtarzaj mu, że na pewno da sobie radę. Zielona szkoła to świetny moment na usamodzielnienie, dziecko wyjeżdża z grupą przyjaciół z klasy, pod fachową opieką wychowawcy. Na pewno zdarzy mu się tęsknić, ale zajęcia są tak organizowane, aby czasu na tęsknotę było bardzo mało.

10. Nie zamęczaj dziecka swoimi telefonami, pozwól mu się usamodzielnić. Jeśli dziecko nie dzwoni to nie znaczy, że dzieje się coś złego. To znaczy, że dobrze się bawi albo nie chce inicjować w danym momencie rozmowy. Na dwa dni przed wyjazdem wyślij na adres ośrodka list do swojego dziecka. Zamień rozmowy telefoniczne na listy, widokówki, itd. (list można przeczytać kilka razy, włożyć pod poduszkę, przytulić się do niego).

11. Autokary przewożące dzieci przechodzą obowiązkowy przegląd techniczny. Autokary zostaną dodatkowo sprawdzone przez policję.

12. Bardzo przydatne jest również oznaczenie bagażu dzieci kolorową kokardką lub identyfikatorem, co zapobiega pomyłkom przy roznoszeniu bagaży podczas zakwaterowania – zrobić to wspólnie z dzieckiem.