WIEŚCI Z ZIELONEJ SZKOŁY 2017

 

Szanowni Rodzice


       Dziękujemy Wam za sympatyczne komentarze na Facebooku, maile, pozdrowienia i ogólnie za docenienie naszej pracy, a robiliśmy to wszystko dla Waszych dzieciaków. Mamy nadzieję, że ten czas spędzony wspólnie z przyjaciółmi z klasy pozostanie na długo w pamięci Waszych pociech.
Panie: Asia. Basia, Bożenka, Karolina i Ula.

 

------------------------------------------------------

29.05 TO JUŻ KONIEC……


       Kochani, dziś przesyłamy ostatnie wiadomości z zielonej szkoły. Jako że koniec przygód, na plaży odbył się chrzest morski. Każdy z nas po spełnieniu pewnych zadań, otrzymał od królowej mórz Prozerpiny i króla Neptuna nowe imię, a od Pań coś słodkiego na przegryzkę. Odbyła się również druga część podchodów. Po obiedzie wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do SEA PARKU. Zabawa rewelacyjna. Mogliśmy oglądać karmienie oraz zabawy fok i uchatek. W jednej chwili znaleźliśmy się w czasach prehistorycznych i wspólnie z głębinowymi potworami przemierzaliśmy morza i oceany. Natomiast dzięki przeuroczemu płetwalowi Błękitkowi dowiedzieliśmy się o życiu tych ssaków. Było też trochę czasu na zabawę. Po kolacji czytanie ulubionej lekturki i pożegnalna dyskoteka.
Jutro po śniadaniu planujemy ostatnie zakupy, rozstrzygnięcie konkursów, wręczanie dyplomów, nadawanie tytułu majtka lub wilka morskiego i pakowanie walizek.
Do zobaczenia w Tychach. Wasze dzieciaki
 

Fotogaleria

----------------------------------------------------------------

28.05 NIEDZIELA W MORZU


        Dzisiejszy dzień to do południa msza św, spacer po mieście, a potem głownie plażowanie i taplanie się w morzu. Było cudownie. Woda ciepła, czysta a temperatura powietrza taka, że zaraz wysychaliśmy. Panie zorganizowały nam plażową baloniadę - świetna zabawa. Pooglądajcie nasze zdjęcia i zazdrośćcie nam bo jest czego.
 

Fotogaleria

----------------------------------------------------------

27.05 WYCIECZEK CIĄG DALSZY


        Sobota od rana powitała nas słoneczkiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w planach była wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego. Do celu dotarliśmy smerfną ciuchcią, stateczkiem a na koniec piechotką. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat parku od przewodnika Papy Smerfa, który nami się opiekował i bardzo duuuuużo wiedział. Na wydmową "piaskownicę" ledwo co wdrapaliśmy się ale widoki były fantastyczne. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w wyrzutni rakiet. Na koniec dnia odbyły się potyczki umysłowe, dzięki którym, zbywamy punkty na majtka i wilka morskiego.
Pozdrawiamy smerfnie.

Fotogaleria

-----------------------------------------------------------------------

ŁEBSKI DZIEŃ MATKI


Kochane Mamy, cóż Wam damy?
Serce z czapeczek, które mamy.
A w tym serduszku waszych pociech kwiat.
Kochane Mamuśki, żyjcie nam 100 lat.
Wasze dzieciaki.

 

Fotogaleria

----------------------------------------------------------------------------

26.05

         Jedną z atrakcji dnia dzisiejszego był rejs statkiem GRYF, po Bałtyku. Trochę kołysało ale obyło się bez sensacji żołądkowych.
Kochani Rodzice jesteśmy z Was dumni za mnogość listów. Sprawiacie nam, swoim pociechom wiele radości.
Kochamy Was
 

Fotogaleria

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.05

Fotogaleria

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.05 GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT


           Nadszedł czas pierwszej wycieczki. Trójmiasto powitało nas piękną pogodą, gwarem, niezliczoną ilości dzieci (chyba też zielone szkoły). Na zwiedzanie tych miast mieliśmy jeden dzień. Było bardzo intensywnie, gdyż chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej. Oczywiście do najważniejszych należały: okręty Dar Pomorza i Błyskawica, nabrzeże Gdyni, molo w Sopocie, a w Gdańsku stare miasto, Żuraw, Neptun, kościół Mariacki i wiele innych zabytków oraz związane z nimi ciekawostki.  Pozdrawiamy plażowo i piaskowo.
Dzieciaki z paniami.

Fotorelacja

----------------------------------------------------

23.05 GRY I ZABAWY


       Jak widać nie nudzimy się. Panie zorganizowały nam dzień gier i zabaw. Byliśmy w OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ, a tam zabaw co nie miara. Trochę zmęczeni zafundowaliśmy sobie przejazd do naszego ośrodka - ciuchcią. Ciekawym doświadczeniem była też gra terenowa gdzie musieliśmy współpracować, aby wykonać różne zadania. Na koniec podsumowanie i punktacja- punkty liczą się do zdobycia tytułu majtka albo wilka morskiego.
 

Fotorelacja

-------------------------------------------

22.05 ZACZĄŁ SIĘ NOWY TYDZIEŃ........W ŁEBIE NADAL SŁOŃCE


        Już za Wami tęsknimy ale tylko troszkę. Pogoda całkiem fajna. Trochę wiaterku ale rozkładamy parawany i nic nam nie straszne. W poniedziałek trochę lekcji, test wiedzy z j. angielskiego i zajęcia plastyczne z animatorką. Po obiedzie natomiast zabawy na plaży. Każde dziecko musiało zrobić łódeczkę z papieru. Łopatkami kopaliśmy kanały, napełnialiśmy je wodą i puszczaliśmy nasze papierowe stateczki. Zabawy co niemiara. Po kolacji spotkaliśmy się w małych grupkach i graliśmy w gry planszowe. Wieczorem wspólna zabawa - dyskoteka. Cdn.

Fotogaleria

-----------------------------------------

20.05  PRZYGÓD CIĄG DALSZY


         Sobotni poranek powitał nas pełnym słońcem. Niestety około południa - wiatr i chmurki. Na szczęście nie padało.
Pomimo nie najlepszej pogody nic z zaplanowanych atrakcji nam nie umknęło. Do południa zajęcia lekcyjne, zajęcia sportowe z panią Justynką - animatorką z ramienia biura, a potem spacer na plażę. Po obiedzie postanowiliśmy pozwiedzać port i obejrzeć stojące w nim statki. Do ośrodka wróciliśmy na godzinę 17. A tam czekał na nas kosmos, gwiazdy i czarne dziury. Dzieci były pod wrażeniem tego co zobaczyły i dowiedziały się o kosmosie. Jako że sobota i koniec tygodnia należy się wszystkim trochę zabawy i rozrywki. Najpierw było rozstrzygnięcie różnych konkursów i nagrody, a potem bawiliśmy się na dyskotece.
W niedzielę rano - msza św., wizyta w GALERII SMAKU- lody i gofry. Po obiedzie trochę odpoczynku (trzeba w końcu coś przeprać, napisać list czy poleżeć w łóżku). Wieczorem czeka nas następna atrakcja - ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pozdrawiamy po Łebsku
 

Fotogaleria

-----------------------------------------------------------------------

19.05

         Łeba powitała uczestników zielonej szkoły z klas III piękną i słoneczną pogodą. Od pierwszego dnia plażujemy, kopiemy łopatkami w piachu. a nawet troszkę się pluskamy zwłaszcza w jeziorkach utworzonych na plaży. Rozpoczęły się konkursy: na najczystszy pokój, rzeźby na piasku i gra terenowa. Nagrody czekają. Uczymy się też piosenek, które będziemy śpiewać podczas ogniska.
Rodzice spisują się na przysłowiową piątkę bo dzieci zasypywane są listami a nawet paczkami. TAK TRZYMAĆ.
Ciąg dalszy nastąpi. Pozdrawiamy słonecznie Panie i dzieciaki z klas III.
 

Fotogaleria

-----------------------------------------------------------------------------

 

Oferta:


Ośrodek wczasowy DIUNA w ŁEBIE.
Termin – 17.05 – 31.05.2017 roku.
Całkowity koszt pobytu wynosi 1355, 00 zł
Rodzice na konto szkoły wpłacają sumę pomniejszoną o kwotę należną z ochrony środowiska tj. 170 zł. i tak 1355 – 170 = 1185 zł – to jest kwota do przelania na konto szkoły
Rodzina, która pobiera zasiłek rodzinny, dzieci z rodzin zastępczych, z orzeczeniem o niepełnosprawności – dostają - 400 zł. (musi być potwierdzenie z właściwego urzędu do końca lutego) 1355-400= 955

W ramach ceny skierowania dzieci mają zapewnione:
• Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych, z łazienkami,
• Wyżywienie 3x dziennie, plus podwieczorek – szwedzki stół,
• Przejazd autokarem klasy LUX, dwóch kierowców,
• Wycieczkę autokarową do Trójmiasta: Skwer Kościuszki w Gdyni, molo w Sopocie, Gdańsk – Stare Miasto, Długi Targ itd.
• Wycieczkę autokarową do Słowińskiego Parku Narodowego – przejazd kolejką bajkową, wyrzutnia rakiet, spacer po ruchomych wydmach,
• Rejs statkiem po morzu,
• Rejs statkiem po jeziorze Łebsko,
• Spacery po okolicy, rekreacje na plaży,
• Opiekę medyczną,
• Suchy prowiant na drogę powrotną i wycieczki,
• Dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek,
• Różne formy zabaw i konkursów dla dzieci.
• Czapeczki, dyplomy i nagrody za udział w konkursach dla każdego uczestnika,
• Bogaty pakiet animacyjny,
Wymagana zaliczka na wyjazd wpłata do 1 marca – 200 zł. a całość, do 6 maja 2017.
Proszę, aby na konto szkoły, była wpłacona kwota nie przekraczająca tej, którą rodzice mają wpłacać (po odliczeniu WFOŚ ).
Nr konta, na który należy wpłacać pieniądze
Bank Pekao O/Tychy 63 1240 1330 1111 0010 6084 4872
z dopiskiem: SP 11 w Tychach oraz imię i nazwisko dziecka (nie rodzica) i klasę do której dziecko uczęszcza.

 

ŁEBA należy do najpopularniejszych miejscowości na polskim wybrzeżu. Renomę swą zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, klimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Okolice Łeby słyną z unikalnych na skalę europejską wydm ruchomych, szerokich plaż z wyjątkowo jasnym, miękkim i czystym piaskiem oraz mikroklimatem o podwyższonej zawartości soli i jodu, działających leczniczo na układ oddechowy. Jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych tj. windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego oraz wędkarstwa.


OŚRODEK WYPOCZYNKOWY DIUNA jest pięknie położony przy nadmorskiej promenadzie, w lesie sosnowym, w odległości około 300 m od plaży. Do dyspozycji dzieci: duża, klimatyzowana jadalnia, kawiarnia, sala z pełnym wyposażeniem audiowizualnym, sala do zajęć dydaktycznych, boisko do piłki nożnej, dwa boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, stół do ping-ponga oraz dwa kręgi ogniskowe.


BOGATY PROGRAM ANIMACYJNY
W programie – wycieczka do Dino Parku – przejazd meleksami, wstęp do parku, w programie m. in. warsztaty tematyczne dla dzieci np. malowanie piaskiem, lepienie w glinie, czerpanie papieru lub wycieczka do Sea Parku – obejmująca transport, wizytę w fokarium, pokaz karmienia fok, wizytę w prehistorycznym oceanarium, interaktywne spotkanie z mówiącym delfinem Błękitkiem, woliera ptaków wodnych, miniatury latarni morskich, ekspozycja stworzeń morskich; 2 × zajęcia sportowe: olimpiada na wesoło, gry zespołowe, zajęcia lekkoatletyczne; 3 × zajęcia k.o.: chusta animacyjna, zajęcia plastyczne, karaoke, chrzest morski; zajęcia specjalistyczne: przedstawienie teatru KROKODYL z Poznania – „Morska opowieść” oraz spektakl – „Gwiezdny teatr” – mini planetarium, zajęcia pt. „Przyroda jest w modzie” prowadzone przez realizatora programów telewizyjnych dla dzieci.
W przypadku deszczowej pogody możliwość wyświetlenia ciekawych filmów, jednocześnie we wszystkich pokojach lub świetlicach. Zapewnienie dyplomów oraz symbolicznych nagród.
Regularna aktualizacja zdjęć „Z życia zielonej szkoły” na stronie www.lubatur.com.pl
UWAGA! Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów!

 

PORADNIK DLA RODZICA

DROGI RODZICU

1. Przekaż wychowawcy wszystkie uwagi, które mogą okazać się ważne podczas pobytu na zielonej szkole (leki, jakie dziecko przyjmuje i ich dawkowanie, alergie, lęki i problemy zdrowotne, specjalna dieta).

2.Porozmawiaj z dzieckiem o miejscu pobytu i programie zajęć, jakie je tam czekają, a także o tym, jak ma się zachowywać w różnych sytuacjach.

3. Dziecko musi brać udział w pakowaniu swoich rzeczy, dzięki temu będzie wiedziało, jak wyglądają! Dopasuj ilość rzeczy do długości pobytu. Nie pakuj rzeczy nowych ani eleganckich – dziecko jedzie po przygody, a nie na przyjęcie, ubrania muszą być funkcjonalne i wygodne. Weź pod uwagę, że mogą się poplamić lub zniszczyć. przygotuj worek na brudną bieliznę, żeby brudna nie mieszała się z czystymi rzeczami, pokaż dziecku, jak wygląda jego kosmetyczka i ręcznik. Dziecku będzie łatwiej odnaleźć potrzebne rzeczy, gdy nie będzie ich zbyt dużo – spakuj tylko niezbędne. Bagażu powinno być tyle, by nie ważył więcej niż 20 kg.

4. Pamiętaj o kurtce przeciwdeszczowej, nakryciu głowy chroniącym przed słońcem i kremie z filtrem.

5. Przed wyjazdem nie dawaj dziecku ciężkostrawnych potraw ani nadmiernej ilości jedzenia na drogę. Do picia najlepsza jest niegazowana woda. Jeśli jest taka potrzeba, odpowiednio wcześniej podaj środki przeciwko chorobie lokomocyjnej, a także zaopatrz dziecko w wilgotne chusteczki i woreczek foliowy.

6. Na podręczny bagaż najlepiej nadaje się mały plecak, do którego dziecko może spakować prowiant na wycieczki, butelkę z piciem i kurtkę przeciwdeszczową.

7. Dziecko nie zabiera ze sobą telefonu komórkowego (kontakt z dzieckim odbywa się za pośrednictwem telefonów wychowawców), nie powinno zabierać też żadnych cennych przedmiotów. Organizator nie ponosi za nie odpowiedzialnoścI

8. Nie dawaj dziecku zbyt dużej ilości gotówki. Na zebraniu z rodzicami ustalcie razem wysokość kieszonkowego, dzięki temu żadne dziecko nie będzie się czuło pokrzywdzone. Dzieci wszystko, co potrzebne dostają, kieszonkowe jest potrzebne tylko na drobiazgi.

9. Wspieraj dziecko emocjonalnie, często powtarzaj mu, że na pewno da sobie radę. Zielona szkoła to świetny moment na usamodzielnienie, dziecko wyjeżdża z grupą przyjaciół z klasy, pod fachową opieką wychowawcy. Na pewno zdarzy mu się tęsknić, ale zajęcia są tak organizowane, aby czasu na tęsknotę było bardzo mało.

10. Nie zamęczaj dziecka swoimi telefonami, pozwól mu się usamodzielnić. Jeśli dziecko nie dzwoni to nie znaczy, że dzieje się coś złego. To znaczy, że dobrze się bawi albo nie chce inicjować w danym momencie rozmowy. Na dwa dni przed wyjazdem wyślij na adres ośrodka list do swojego dziecka. Zamień rozmowy telefoniczne na listy, widokówki, itd. (list można przeczytać kilka razy, włożyć pod poduszkę, przytulić się do niego).


11. Autokary przewożące dzieci przechodzą obowiązkowy przegląd techniczny. Autokary zostaną dodatkowo sprawdzone przez policję.

12. Bardzo przydatne jest również oznaczenie bagażu dzieci kolorową kokardką lub identyfikatorem, co zapobiega pomyłkom przy roznoszeniu bagaży podczas zakwaterowania – zrobić to wspólnie z dzieckiem.