ROK SZKOLNY 2018/2019

-------------------------------------

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY!

16 października w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyłę na papieża w naszej szkole pojawił się akcent pamięci o tym szczególnym dniu. Przy wejściu głównym można było dostrzec plakat przypominający o świętym Janie Pawle II, każdy chętny miał okazję wylosować tekst ze słów papieża Polaka do młodych ludzi. Także na lekcjach religii tematyka była poświęcona Janowi Pawłowi II.

Informacja i zdjęcie: p. Magdalena Salwerowicz

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Zdjęcia p. Adam Gołąb

KOŁO FILMOWO-TEATRALNE

Koło filmowo-teatralne miało przyjemność uczestniczyć w warsztatach z aktorem i pisarzem Adamem Michniewiczem. Uczniowie rozmawiali na tematy związane z aktorstwem i brali udział w ćwiczeniach mających na celu: naukę przełamywania barier i przekazywania emocji za pomocą własnego ciała. Warsztaty zakończył krótki pokaz operowania lalką teatralną.

Zdjęcia: pani Kinga Radzewicz
Informacja: pani Paulina Palowska

CZAS NA SZLAKU

Samorząd szkolny JEDENASTKI postanowił spędzić wspólnie czas "na szlaku". Wycieczka integracyjna na Magurkę była okazją do rozmów, zabawy i nawiązania nowych znajomości międzyklasowych. Najlepiej pracuje się w gronie przyjaciół!

Informacja i zdjęcia: pani Paulina Palowska i pani Joanna Wenklar

„ PIÓRNIK UŚMIECHU- DZIĘKUJEMY”

Nasza akcja zbiórki przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dobiegła końca. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc, a wraz z nim najbardziej potrzebujący uczniowie w naszej szkole otrzymają paczki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten szczytny cel. Zebraliśmy bardzo dużo przyborów szkolnych i artykułów papierniczych. Wolontariusze pracowali niestrudzenie i wszystko ładnie spakowali.
Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc i przesyłamy wielki uśmiech.

Informacja i zdjęcia p. Magdalena Salwerowicz

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" W BIBLIOTECE

W dniu 7.09.2018 roku miało miejsce, w naszej bibliotece szkolnej, Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: Monika Szydłowiecka - zastępca Dyrektora Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Tychach, Marzena Nogaj - dyrektor naszej Szkoły, Paulina Palowska - polonistka oraz uczniowie klasy 8b z wychowawcą Katarzyną Błaszczuk-Melką. W ramach tej akcji otrzymaliśmy, od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, okolicznościową pieczęć. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do przynoszenia, do biblioteki, swoich egzemplarzy "Przedwiośnia", aby otrzymać pamiątkową pieczęć.

Informacja: p. Kinga Radzewicz

INAUGURACJA NOWEGO ROKU  SZKOLNEGO

3 września definitywnie pożegnaliśmy wakacje. Przed nami kolejny  rok szkolny pełen nowych doświadczeń i wyzwań.  Inaugurację roku szkolnego umiliły nam występy uczniów klas trzecich i szóstych.

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik, zdjecia p. Adam Gołąb

WYGRANA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

W czerwcu 2018 roku rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs plastyczny pod hasłem "Ćlovek in drevo". Jego organizatorem była zaprzyjaźniona szkoła ze Słowenii, z którą wspólpracowaiśmy w ramach programu Comenius. Uczniowie  klasy 3b (obecnie 4b) zostali jego laureatami.
III miejsce zajęła Amelia Sekuła, a wyróżnienia : Hanna Tuszyńska, Weronika Kądziela, Nadia Stefańska. Gratulujemy.

Informacja p.  Małgorzata Grzeszyk.