2013/ 2014

27 czerwca  2014

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

      27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Były występy, nagrody dla najlepszych uczniów, a przede wszystkim świadectwa. Gratulujemy osiągnieć, życzymy udanych i bepiecznych wakacji.

 

 

 

 

 

 ZAKOŃCZENIE AKCJI "PIELUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA"

 

“Złotówki do puszki, dla dzieci pieluszki,
za to każdy chłopiec i każda dziewczynka,
dostaną babeczkę albo muffinka.”

 

       Pod tym hasłem przebiegała dzisiejsza akcja zainaugurowana kilka dni wcześniej przez nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy gorąco uczniom, rodzicom i wszystkim sympatykom szkoły, za przyłączenie się do akcji zbierania pieluszek dla podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla dzieci.
Liczby są imponujące:

  • w ciągu ostatnich kilku dni zebraliśmy 2338 szt. pieluszek,
  • w trakcie piątkowej kwesty zebraliśmy 1065 zł, kwotę tę zamieniliśmy na 2012 sztuk pieluszek jednorazowych.

Pieluszki zostały dostarczone do siedziby Fundacji Śląskie Hospicjum dla dzieci w Tychach
Dziękujemy za okazane serce i szczodrość!!!

 

 

 

 

 

BEZPIECZNIKI TAURONA W NASZEJ SZKOLE

 

        50 tysięcy przeszkolonych dzieci podczas 1800 zajęć edukacyjnych w 530 szkołach -- to efekty pierwszej edycji programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA - Włącz dla dobra dziecka". Przez cały rok szkolny pracownicy TAURON Dystrybucja uczyli dzieci, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych.

Co wyróżnia „Bezpieczniki TAURONA" od innych programów edukacyjnych? Lekcje prowadzone są we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolach, które zgłosiły się do projektu. Zapraszamy do zobaczenia filmu prezentującego zajęcia, które odbyły się w szkole podstawowej w Osieczanach k/Myślenic oraz w Tychach. (źródło: Tauron TV)
 

 

NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

         17.06.2014 odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem ,,Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty-Misjonarką Miłości'' zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im.Matki Teresy z Kalkuty w Tychach. III miejsce zdobyła Julia Mucha uczennica kl.6c
natomiast wyróżnienie Paula Chmiel uczennica kl.6a Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy- katecheta Grażyna Cieślak

 

JEDENASTKA ZWYCIĘŻA W KONKURSIE „TRZYMAJ FORMĘ”
 

        Dnia 17 czerwca 2014 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie  z zakresu wychowania fizycznego i przyrody „Trzymaj formę”. Konkurs zorganizowany był w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach. Konkurencje sportowe przeplatane były pytaniami z przyrody na temat zdrowego stylu życia.

Na półmetku rywalizacji zajmowaliśmy drugie miejsce tuż za SP nr 36. Chęć zwycięstwa tak zmotywowała naszych chłopców, że w podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji mieliśmy ich najwięcej i zajęliśmy I miejsce.

W skład naszej drużyny wchodzili: Maksymilian Madej (VI a), Miłosz Warchoł (VI a), Jeremi Jędrzejewski (VI c), Szymon Cholewiński (V a) i Kuba Nowak (IV a).

 

 

14 czerwca 2014

ZŁOTA JEDENASTKA W „BIEGU POD ŻYRAFĄ”
 

        II Narodowy Dzień Sportu spędziliśmy aktywnie. Wybrani uczniowie SP nr 11 wzięli udział w VI Biegu pod Żyrafą. Spisali się znakomicie.

W swoich kategoriach wiekowych zdobyli: złoto – Dawid Szmajda, Mateusz Jesiorski; srebro – Łukasz Szmajda, Oliwia Łosoń, Jeremi Jędrzejewski, brąz – Adam Tomczyk.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i gratulacje za wspaniałą sportową postawę.
Brawo Biegacze!

 

 

         Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po spełnieniu wielu wymogów, otrzymała tytuł "Szkoły w Ruchu".

 

.

 WITAMY W KLASIE  III b

 

        Jesteśmy zgraną i koleżeńską klasą. Chcemy pochwalić się naszymi talentami. Wiele naszych działań to skutek wspólnej pracy. W tym roku pracowaliśmy nad projektem Comenius realizowanym w naszej szkole.
 

Obserwacja jabłoni w ramach programu Comenius.

 

 

Wizyta na zajęciach gości z Turcji.

 

 

FOTOGRAFICZNY SUKCES JEDENASTKI ;)
 


        W dniu wczorajszym odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów w międzyszkolnym konkursie fotograficznym – „Przyroda budzi się do życia- zwierzęta wokół nas”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Tychach. Mimo kłopotów technicznych z dostarczeniem prac, z jakimi zmagał się Pan Adam Gołąb – nauczyciel informatyki, który nadzorował wszystkie prace związane z konkursem, wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca.
Miło nam poinformować że osiągnęliśmy następujące rezultaty:
II MIEJSCE w konkursie zajęła – OLIWIA FALIGOWSKA z klasy 6a,
WYRÓŻNIENIE w konkursie otrzymał DAWID ŁOSOŃ z klasy 6c.
Serdecznie WAM gratulujemy osiągniętych sukcesów . WIELKIE BRAWA – JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

RELACJA – Pan Adam Gołąb.
 

 

12 czerwca 2014

PODRÓŻUJEMY PO EUROPIE

 

        Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 36 odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego “Podróżujemy po Europie”. Uczennice klasy 1 a naszej szkoły zdobyły główne nagrody. Wyróżnienie otrzymała Sabinka Dyrda za pracę “Pola tulipanów”, II miejsce Oliwka Śmigiel, która narysowała słynne “London Eye” i I miejsce zdobyła Karolinka Kozak za pracę “Wieża Eiffla”
Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

       „Razem możemy więcej” to pierwsza wspólna akcja charytatywna Szkolnej Grupy Wolontariatu działającej w I LO im. L. Kruczkowskiego oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach.
3 czerwca tego roku uczniowie z obu szkół zorganizowali w ramach tego szlachetnego przedsięwzięcia pieczenie muffinek w kuchni uczniowskiej działającej w SP nr 11.
Upieczono 90 muffinek, które – pięknie przyozdobione przez uczestników zajęć – zostały z okazji Dnia Dziecka przekazane podopiecznym Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach.
Wspólna akcja młodzieży licealnej i dzieci ze szkoły podstawowej dała możliwość poznania niełatwej sztuki cukierniczej, ale również uczyła empatii, wzajemnej pomocy, współpracy i samodzielności. Dla uczestników warsztatów najważniejszym celem wspólnych zajęć była satysfakcja z możliwości sprawienia radości innym dzieciom.
Uczniowie obu szkół już planują dalsze formy współpracy i wspólne przedsięwzięcia charytatywne.

 

 

 

NA ZABAWĘ NADSZEDŁ CZAS
WĘGIERSKA GÓRKA CZEKA NA...2B I 5A!


       Uczniowie klas 2b i 5a spędzili 5 dni w Węgierskiej Górce. Młodsze dzieci były tam już drugi raz, więc z niecierpliwością czekały na spacery nad Sołą, psoty na placu zabaw, grillowanie i wyjazdowe niespodzianki. Starsi uczniowie szybciutko „złapali wyjazdowy luz” i wspólnie spędzony czas minął wesoło, radośnie, przyjaźnie i bardzo szybko. Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach śródrocznych.
 

 

4 czerwca 2014

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ

         W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel, podsumowujący osiągnięcia uczniów w tym roku szkolnym. Nie jesteśmy w stanie podać wszystkich laureatów i zwycięzców, ponieważ było ich bardzo dużo.

W trakcie apelu rozdano dyplomy oraz nagrody z okazji szkolnego Dnia Sportu, oraz turnieju „1 z 10”. Przed rozpoczęciem apelu wystąpili laureaci konkursu „Mam Talent".

 

 

(zdjecia Pan Adam Gołąb)

3 czerwca 2014

LITERATURA ZA MAKULATURĘ – SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ NOWAK

          W dniu dzisiejszym w ramach akcji „Literatura za makulaturę” naszą szkołę odwiedziła pani Ewa Nowak pisarka, pedagog, terapeuta, publicystka. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”.

Od samego rana w szkole trwały gorączkowe przygotowania do spotkania. O godzinie 9.45 rozpoczęło się spotkanie. Bardzo przyjemne i miłe dla wszystkich. W trakcie spotkania zostały wręczone nagrody dla uczniów którzy przynieśli do szkoły najwięcej kilogramów makulatury. Po spotkaniu można było ustawić się w długiej kolejce po autograf od Pani Ewy. Ale na tym jeszcze nie koniec.

O godzinie 13.30 nauczyciele JEDENASTKI mogli również wysłuchać wykładu Pani Ewy Nowak. Dzień był bardzo emocjonujący i ciekawy. Do zobaczenia podczas następnych spotkań…

(zdjęcie Pan Adam Gołąb)

 

2 czerwca 2014

        DZIEŃ DZIECKA NA ŻUBROWISKU

         Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy "O" a i uczniowie klasy 1 a pojechali na wycieczkę do Rezerwatu Żubrów w Pszczynie. Spotkała ich tam niezwykła atrakcja- był nią żubrzyk, który przyszedł na świat tydzień wcześniej. Oprócz żubrów dzieci widziały pawia, rozkładającego swój przepiękny ogon, kaczki wysiadujące jaja oraz rogaczy, u których zaczęło rosnąć nowe poroże. To była świetna lekcja przyrody. Po wizycie na żubrowisku dzieci miały okazję poszaleć w krainie zabaw „Radocha”. Było naprawdę radośnie.

 

 

Wiecej zdjeć znajdziesz TUTAJ

1 czerwca 2014

JEDENASTKA NA ROWERZE
 

          Dzień Dziecka spędziliśmy dziś bardzo pożytecznie. Wszyscy nasi uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu otrzymali karty rowerowe. Oczywiście nie obyło się bez małych wypadków czy drogowych omyłek. Ale Pani Policjant i Panowie Policjanci byli dziś bardzo wyrozumiali.

Pan Krzysztof Oliwa i Pan Adam Gołąb mocno dopingowali i trzymali kciuki za uczestników konkursu, bo jazda na rowerze w warunkach symulowanych wcale nie jest taka prosta. Ale jak się okazało w tym wielkim napięciu które udzieliło się i rodzicom licznie przybyłym ze swoimi pociechami, to właśnie one wyszły z niego zwycięsko.

WSZYSTKIM DZIECIOM BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! BRAWO !!!

 

 

30 maja 2014

BEZPIECZNIE, ZDROWO, SPORTOWO

 

        Szkolny Dzień Sportu odbył się w naszej JEDENASTCE w ostatni piątek maja. Niestety od samego rana kłębiły się nad Tychami dość spore chmury. A chwilę przed startem imprezy pojawiła się mżawka. Więc pogoda nam odrobinkę przeszkodziła. Ale tylko troszkę.

Wszystkie zaplanowane konkurencje i konkursy się odbyły. Nawet ten z przepisów ruchu drogowego i w pokonywaniu slalomu rowerowego – który musiał odbyć się na zewnątrz.

Pan Adam Gołąb i Pan Krzysztof Oliwa zamówili specjalną przerwę w złej pogodzie Odwiedziła nas również policja
i straż pożarna… Smakowaliśmy smacznego żurku a i innych atrakcji nie brakowało.

FOTORELACJA – Pan Adam Gołąb i Pan Krzysztof Oliwa.

 

29 maja 2014

MAMO KOCHAJ NAS!

        Takimi słowami uczniowie klasy 1 a zakończyli przedstawienie przygotowane z okazji Dnia Mamy. Wcześniej dzieci wcieliły się w zwierzątka, którym zawieruszyło się potomstwo. Na szczęście wszystkie mamy znalazły swoje ukochane dzieci.

 

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ

 

Z CYKLU "CZYTANIE SZTUKI"- WARSZTATY ARTYSTYCZNE

       27 maja uczniowie klasy 1 a uczestniczyli w comiesięcznych  warsztatach literacko- artystycznych w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Tym razem dzieci poznały postać wielkiego Salwadora Dalego. Same z plastikowych butelek  wykonywały wieże zegarowe, na których zegary wskazywały ulubione godziny dzieci.

 

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA MAMY

 

      W przeddzień Święta Mamy uczniowie klasy 1a na zajęciach kulinarnych samodzielnie wykonali poczęstunek na przyjęcie z okazji ich święta. Powstało pyszne ciasto truskawkowe oraz pięknie wyglądające galaretki owocowe.

 

 

KTÓŻ TO TAKI, DOBRZE WIEM I PRZYWITAM GRZECZNIE SIĘ.
LARA ODWIEDZIŁA NAS. NA ZABAWĘ NADSZEDŁ CZAS.

 

        Uczniowie klasy 2b kolejny raz gościli u siebie Panią Marię z psem terapeutą- Larą. Tym razem spotkanie miało sportowy charakter, dzieci bawiły się z Larą na sali gimnastycznej. Największe emocje towarzyszyły dzieciom podczas nagradzania psa smakołykami.
 

 

JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE...

       W dniach 23-24 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W trakcie jej trwania zwiedzali między innymi Muzeum Geologiczne. Jest to jedyne muzeum geologiczne w Polsce, które eksponuje w sposób pełny zagadnienia budowy geologicznej Polski. Na wystawie zobaczyć można różnorodność okazów skał, minerałów, skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy, a także szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej: mamuta, nosorożca włochatego oraz niedźwiedzia jaskiniowego. Zrekonstruowano też polskiego dwunożnego dinozaura – dilofozaura, tropy polskich dinozaurów oraz jaskinię.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili także Centrum Nauki Kopernik - ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości i wspomaganie samodzielnego poznawania świata. Zwiedzili także historyczną części Warszawy- Łazienki Królewskie oraz Stare Miasto.

 

 

 

DESZCZOWYM TROPEM ŻUBRÓW


       Przy deszczowej pogodzie ale z uśmiechem na buzi dzieci z klasy 0b i2b pojechały do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie. Wycieczka miała na celu przybliżenie dzieciom różnych wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej. Mimo, że troszkę padał deszcz mogliśmy:
- spacerować po zagrodzie
- obserwować różne zwierzęta
- poznać żubrzą rodzinę , podpatrzeć jak są karmione
- zwiedzać wystawy stałych oraz wystaw czasowych zwierząt w budynku edukacyjnym
- oglądać film o historii żubrów pszczyńskich
Mimo tego, że pogoda nie była wycieczkowa, nam i tak się podobało.

 

 

 

2B- BYLIŚMY W BIBLIOTECE… A POTEM PRZECZYTALIŚMY NA

www.tychy.pl/2014/05/09/trwa-jedenasty-tydzien-bibliotek/


         „Trwa jedenasty Tydzień Bibliotek. 5 maja, lekcją biblioteczną pt: ,, Czytanie łączy pokolenia’’, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 (z klasy II b), rozpoczął się XI Tydzień Bibliotek…”

Nasza klasa bardzo lubi chodzić do Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zawsze spotykamy ciekawe osoby, które nam czytają opowiadania lub wiersze. Dowiadujemy się nowych rzeczy , śpiewamy piosenki , miło spędzamy czas. DZIĘKUJEMY
 


 

TYSKIE KRYTERIUM BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

 

       W tegorocznym trzecim, przedostatnim biegu z cyklu Tyskie Kryterium Biegów Przełajowych uczniowie naszej szkoły zanotowali kolejny sportowy sukces. Z grupy siedemnaściorga biegaczy, dziewięcioro zdobyło punkty dla szkoły. Wróciliśmy z dwoma złotymi medalami: Dawid Parysz (klasa II a) i Oliwia Łosoń (klasa IV b), oraz jednym brązowym: Mateusz Masarczyk (klasa VI b). Punkty do klasyfikacji generalnej TKBP zdobyli jeszcze: Nikolaos Loukopoulos (II a), Oliwia Gruźla (IV a), Dawid Szmajda (IV a), Robert Szafron (IV b), Zuzanna Łanik (VI c) i Klaudia Taraska (V b).

 

 

OSIĄGNIĘCIA NA  ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH

 

 

     We wtorek 20 maja dziewczęta naszej szkoły wraz z innymi 12 drużynami z tyskich szkół uczestniczyły w corocznych zawodach – czwórboju lekkoatletycznym.
Każda zawodniczka sprawdzała się w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową
i biegu na 600 metrów. Zacięta rywalizacja trwała cztery godziny a po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że dziewczęta z SP nr 11 zajęły III miejsce!
Dodatkowo Zuzia Łanik (klasa VI c) została wybrana jedną z trzech najlepszych zawodniczek czwórboju LA i na jej piersi zawisł brązowy medal.
Drużynę SP nr 11 stanowiły: Zuzanna Łanik, Wioleta Mamcarczyk, Klementyna Waś, Weronika Jamrocha, Wiktoria Kamińska, Klaudia Taraska i Oliwia Łosoń.
W następnym dniu t.j. 21 maja 2014 roku taką samą rywalizację podjęli chłopcy. W naszej szkolnej drużynie znaleźli się: Mateusz Masarczyk, Jeremi Jędzejewski, Krzysztof Piec, Klaudiusz.Maligłówka, Adam Tomczyk, Olaf Potrząsaj i Wojtek Bielak.
Niesieni sukcesem naszych dziewcząt spisali się znakomicie. Zajęli I miejsce przed SP nr 36 i SP nr 10. Wyróżniony srebrnym medalem w klasyfikacji indywidualnej został Mateusz Masarczyk (klasa VI b).

Dziewczęta odniosły sukces pod opieką  Pani  Joanny Wenklar, a chłopcy Pana Przemka Ciukaja.


GRATULUJEMY NASZYM SPOROTOWCOM I NAUCZYCIELOM :-)
 

 

WIELKI SUKCES PIĄTOKLASISTY!!!


        16 maja odbył się Międzyszkolny przyrodniczy konkurs ,,1 z 10” w SP nr 1 w Tychach.
10 szkół wystawiło swoich najlepszych zawodników a wspierali ich kibice i nauczyciele przyrody. Naszą szkołę reprezentował SZYMON CHOLEWIŃSKI z klasy V a.
Szymon niedawno wygrał szkolny konkurs ,,1 z 10” w SP 11 a teraz potwierdził najwyższą klasę pokonując 9 tyskich szóstoklasistów.
WIELKIE BRAWA I GRATULACJE!!!!!!

 

       KONKURS CZYTELNICZY JEŻYCJADA

 

          14 maja 2014 r. w Miejskim Centrum Kultury w Tychach odbył się 4. Powiatowy Konkurs Czytelniczy Jeżycjada. Brały w nim udział trzy uczennice z kl. VI b: Agata Bieniasz, Weronika Cioska, Klementyna Waś. Zmierzyły się one z dziesięcioma innymi drużynami z powiatu Tychy. Treścią konkursu były: znajomość biografii p. Małgorzaty Musierowicz, dokładna znajomość treści książki „Ida sierpniowa”, orientacja na mapie Poznania, umiejętność wystawienia na scenie wylosowanego fragmentu książki.
Dziewczyny dzielnie walczyły, szczególne uznanie konkursowego jury zyskały za wyjątkową grę aktorską.

 


 

KONKURS 1 Z 10

         8 maja 2014r. odbył się finał przyrodniczego konkursu ,,1 z 10”. Dziesięciu zawodników z klas V i VI, którzy wygrali kwietniowe eliminacje, zmagało się z 400 pytaniami z zakresu ekologii, astronomii, fizyki, chemii i biologii. Uczestnicy popisali się dużą wiedzą, odpornością na stres, własną strategią i zasadami zdrowej koleżeńskiej rywalizacji. Po pasjonującej walce konkurs wygrali:


I miejsce – Szymon Cholewiński z kl. Va
II miejsce Miłosz Warchoł z kl. VIa
III miejsce – Wiktoria Paluch z kl. Vb


GRATULUJEMY !!!
 

 

UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

        6 maja  odbył się uroczysty apel poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Całość uroczystości przygotowała i przedstawiła klasa 6a. Nad przygotowaniami oraz występem czuwała Pani Katarzyna Błaszczuk-Melka, nauczyciel języka polskiego.

 

 

       W tym dniu odbyło się także wręczenie nagród w dwóch konkursach. W konkursie na  Tangram 2014 tytuł Mistrza zdobyła  Pani Janina Bartos - nauczyciel języka polskiego, I miejsce - Agata Bieniasz, II miejsce - Damian Cygan i Aleksander Welk

Wyróżnienia:
Pudełko Emilia
Suleja Piotr
Polok Jakub
Kożuszek Patrycja
Dołowicz Wiktoria
Holski Bartosz

W konkursie ekologicznym pod hasłem „Dzień Ziemi – Z Ekologią Na Ty” laureatami zostali:
Julia Sztabnik - klasa 6a – kategoria plakat;
Zuzanna Sładek – klasa 6a – kategoria plakat;
Klaudia Fiedler – klasa 5a – kategoria plakat;
Wiktoria Kamińska – klasa 5a - kategoria elektroniczna
i multimedialna.

Nad całością konkursu ekologicznego czuwali Pani Katarzyna Jarosz i Pan Adam Gołąb,pieczę nad konkursem na Tangram miała pani Jolanta Frejowska.

 

DZIEŃ ZIEMI 2014

       29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji DNIA ZIEMI, który w 2014r. przebiega pod hasłem ,,Zmień nawyki – nie klimat”. Nad całością inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy VI a czuwały Pani Katarzyna Błaszczuk-Melka oraz Pani Iwona Krawczyk.

 

 

15 MINUT PRZERWY Z JANEM PAWŁEM II

 

        25 kwietnia 2014r. na przerwie o godz. 10:30 uczniowie klas 1 – 6 zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II pt. „Barka”. Podkład muzyczny do piosenki stworzył Jakub Opic , uczeń klasy 5b grający na akordeonie, Filip Zawadzki, uczeń klasy 5b, grający na trąbce, a na grzechotkach zagrały Zuzanna Sładek, uczennica klasy 6a, Weronika Cioska i Klementyna Waś, uczennice klasy 6b. „Barkę” śpiewali uczniowie klasy IV a wraz z przypadkowo zatrzymującymi się uczniami, którzy dostawali tekst piosenki do ręki.
 

 

KSIĄŻKI ZA WIELKANOCNE BABECZKI

          W kwietniu, w naszej szkole można było kupić wielkanocne ciasteczka, babeczki, zajączki i baranki upieczone przez nasze pracowite mamy - panią Katarzynę Pilarz i panią Beatę Chachoń...

Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na zakup książek do biblioteki szkolnej...

 

BEZPIECZNI W DRODZE I NA DRODZE

       W dniu 14 kwietnia 2014 odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody przebiegały w niesprzyjającej pogodzie a mimo tego nasi reprezentanci spisali się całkiem dobrze.

Po podliczeniu punktów z testu, jazdy rowerem w mobilnym miasteczku i po torze przeszkód oraz po zadaniach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy zajęliśmy X miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Malorny, Sara Cincio, Michał Jęśko i Dawid Nguyen.

 

 

DZIEWCZYNY Z JEDENASTKI POD SIATKĄ

         W dniu 15 kwietnia 2014 roku w Gimnazjum nr 3 w Tychach odbyły się Półfinały Miejskie w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Mecze z udziałem reprezentantek naszej szkoły były emocjonujące i pełne zwrotów akcji. Ostatecznie zajęliśmy VI miejsce.

 

15 kwietnia 2014

 

CZY KROWA MOGŁA WYBRAĆ SIĘ DO KINA? CZY SPOTKALIŚCIE W SKLEPIE ŻABY? CZY WIDZIELIŚCIE NADĄSANEGO GOŁĘBIA LUB BOSĄ OSĘ?


         Otóż tak… a to wszystko było możliwe na szkolnym konkursie recytatorskim dla klas 1-3 pod hasłem „Poetycki zwierzyniec”
W te recytatorskie zawody stanęli uczniowie z wszystkich klas, a oto wyniki:

klasy 1:
I miejsce Michał Dulczewski klasa 1b
II miejsce Emilka Ratajczak klasa 1a
III miejsce Zbyszek Piekarek klasa 1a

klasy 2:
I miejsce Daniela Felisiak klasa2b
II miejsce Wiktoria Sikora klasa 2b
III miejsce Maja Kutek klasa 2b

klasy 3:
I miejsce Małgosia Szajówka klasa 3b
II miejsce Martyna Orybkiewicz klasa 3a
III miejsce Julia Lisek klasa 3a

Najlepsi recytatorzy będą reprezentowali naszą szkołę 7 maja w Szkole Podstawowej nr 18

 

 

15 kwietnia 2014

LEKCJA REGIONALIZMU NA ŻYWO

"WIELKANOCNE SYMBOLE"

       Uczniowie klas Ia i I b  gościli w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach na warsztatach wiekanocnych, gdzie poznawali znaczenie wybranych zwyczajów świątecznych. Dowiedzieli się między innymi, co nasi dziadkowie robili z obciętych końcówek palemek, co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyku i dlaczego? Jak kiedyś barwiono jajka? Jaka jest różnica miedzy kraszanką a pisanką? Dzieci miały okazję poznać także mniej popularne zwyczaje związane z obrzędowością Wielkiego Tygodnia. Ponadto wzięły udział w warsztatach artystycznych, na których wykonały kurczaczka mogącego stanowić oryginalną dekorację wielkanocnego stołu.

 

 

 

 

 CZYTANIE SZTUKI

         8 kwietnia uczniowie klasy 1 a  uczestniczyli w kolejnych już  warsztatach literacko- artystycznych  w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Spotkanie to odbyło się  w ramach projektu Czytanie sztuki - „Coraz większy standard”- metamorfoza domu w bajce "O rybaku i złotej rybce".

" Cykl „Metamorfozy” został pomyślany jako propozycja nawiązująca do baśni i opowieści o magicznych przemianach, ale również do przekształceń, jakie są możliwe podczas tworzenia dzieła sztuki." (źródło  facebook Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej).

Podczas warsztatów dzieci wysłuchały    poetyckiej wersji bajki pióra Aleksandra Puszkina, a następnie realizowały w plenerze swoje koncepcje w zakresie tworzenia różnorakich budowli, wykorzystując do tego celu kartony, brystol,  farby...

 

 

( źródło: facebook Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej w Katowicach)

 

Wiecej zdjeć na facebooku

 

 

DWUNASTKA W JEDENASTCE

        W dniu dzisiejszym gościliśmy Gimnazjum nr 12 z Tychów. Kolejne spotkanie dla klas 6-tych rozpoczęło się punktualnie o godzinie 8.00. Ale kilkanaście minut wcześniej na pierwszym piętrze szkolnego korytarza pojawiły się…. Cheerleaderki, właśnie z Gimnazjum nr 12. Mogliśmy zobaczyć na żywo wspaniałe układy taneczne i akrobacje. Więc zaczęło się bardzo nietypowo i ciekawie.

Potem w Świetlicy Szkolnej przedstawiciel szkoły w profesjonalny sposób przedstawiał swoją szkołę. Uczniowie klas 6-tych mogli zadawać pytania i uzyskać dodatkowe informacje. Z ulotek jakie rozdano uczniom, można dowiedzieć się wiele więcej.

 

 

SPOSÓB NA NUDNĄ MATEMATYKĘ

       W dniu 7 kwietnia 2014 roku odbył się szkolny konkurs Tangram. Zabawa połączona z rozwijaniem wyobraźni – to sposób na nudną matematykę. Uczniowie z ochotą przyjęli wyzwanie i stawili się do konkursu.
A wszystko to odbywało się pod czujnym okiem Pani z matematyki.

 

 

4 kwietnia 2014

MY O SWOJE ZDROWIE DBAMY I DO WSPÓLNEJ ZABAWY MAMUSIE ZAPRASZAMY

        Uczniowie klasy 2b byli bardzo ciekawi jak wygląda klub fitness. W piątek mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale również poćwiczyć w klubie FitCurves w Tychach. Do wspólnej zabawy i ćwiczeń zaprosili swoje mamy. Wszyscy starali się dokładnie wykonywać ćwiczenia na maszynach i na platformach. Szkoda, że czas w klubie tak szybko minął !
 

 

3 kwietnia 2014

 

WIELKANOCNE WYPIEKI

        Fantastyczna atmosfera w dniu dzisiejszym panowała w naszej JEDENASTCE. Spróbujcie sobie wyobrazić króliczki, zajączki, zwiedzające nasze szkolne korytarze, klasy, sekretariat oraz gabinet pani Dyrektor. Wspaniale przebrane, wymalowane wędrujące ze świątecznymi koszyczkami, wypełnionymi wielkanocnymi wypiekami.

Wszystko odbywało się z inicjatywy i pod okiem wspaniałych Rodziców, którzy to również zadbali o te świąteczne łakocie. Panie same je wypiekały w naszej szkolnej kuchni.

Od dzisiaj do samych Świąt można je nabyć u nas. Serdecznie zapraszamy.

 

 

2 KWIETNIA 2014r. – DZIEWIĄTA ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

 

       2 kwietnia 2014r. przypada 9. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Z tej okazji na przerwie o godz. 10:30 przy wejściu głównym do szkoły trzykrotnie zaśpiewaliśmy „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II. Na akordeonie grał Jakub Opic , uczeń klasy 5b. „Barkę” śpiewały Panie katechetki wraz z przypadkowo zatrzymującymi się uczniami, którzy dostawali tekst piosenki do ręki. Na zakończenie apelu zorganizowanym przez samorząd szkolny, o godz. 11:30 na sali gimnastycznej, jeszcze raz w tym samym składzie została zagrana i zaśpiewana „Barka”.
 

 

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIJNY pt. "MĘKA I ŚMIERĆ PANA JEZUSA"


         15 marca 2014r. odbył się w Domu Parafialnym przy parafii bł. Karoliny w Tychach V Międzyszkolny Konkurs Biblijny pt. „MĘKA I ŚMIERĆ PANA JEZUSA " Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIb: Małgorzata Szajówka i Maciej Surówka, którzy zajęli drugie miejsce. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 i Ośrodek Christoforos przy parafii bł. Karoliny w Tychach.
 

 

 

 

marzec 2014 

 

  WYRÓŻNIENIE W   OLIIMPIADZIE JĘZYKÓW OBCYCH

         Uczennica klasy 5a, Kinga Dittrich wzięła udział w Olimpiadzie Języków Obcych zorganizowanej przez "BEST" Centrum Języków Obcych. Uczniom z klas 4-6 w pierwszym etapie przypadło zilustrowanie jednego z dziesięciu przyslów angielskich. Spośród wszystkich nadesłanych prac, praca Kingi została wyróżniona, a ona zaproszona do Wielkiego finału odbywającego się w szkole BEST. Jeszcze raz gratulujemy wyróżnienia i udziału w finale!!!

31 marca 2014

CZY „WŚCIBSCY” SĄ WŚRÓD NAS?


         Uczniowie klasy 2b byli na spotkaniu z poezją pani Doroty Gellner w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Książka pt. ”Wścibscy” to kilka krótkich, zabawnych, wierszowanych opowiadań i jeden wątek przewodni – wścibstwo wśród sąsiadów, ludzi na ulicy, w rodzinie, w mediach, nawet wśród zwierząt.
Jeśli więc lubicie niespodzianki, z przymrużeniem oka i w dziecięcym języku; 2b zaprasza do lektury "Wścibskich" Doroty Gellner.
 

26 marca 2014

SEGREGACJA JEST PROSTA   

 

        .....Wystarczą odpowiednie pojemniki a segregacja stanie się podstawową czynnością towarzyszącą nam  każdego dnia.....

 

        O problemach związanych z segregacją śmieci  na warszatach prowadzonych przez panią Agnieszkę Chwastek, przedstawicielką Ikea Katowice, rozmawiali uczniowie klasy IVa.  To pierwsze takie warsztaty w naszej szkole, ale zapewne nie ostatnie.

 

 

Więcej zdjęć znajdziesz w Galerii.

GIMNASTYKA UMYSŁOWA PO ANGIELSKU

         26 marca 2014 uczniowie naszej szkoły Małgosia i Mateusz z klasy 3b wzięli udział w konkursie z języka angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 22. Konkurs składał się z czterech etapów:
• Etap I - SHOW IT – jedna osoba z drużyny po wylosowaniu danego słowa miała 60 sekund na pokazanie go mimiką, gestami.
• Etap II – DRAW IT – jedna osoba z drużyny po wylosowaniu danego słowa miała 60 sekund na narysowanie go.
• Etap III – NAME IT – drużyna losowała 3 flashcardy, po czym miała 60 sekund na konsultacje między sobą, co jest na danej karcie przedstawione.
• Etap IV – INTERAKTYWNY QUIZ – każda drużyna brała udział w interaktywnym teleturnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Małgosi i Mateuszowi. BYLIŚCIE SUPER!!!!

 

24 marca 2014

WARSZTATY KULINARNE Z PANIĄ JOLANTĄ KLESER-UCZESTNICZKĄ PROGRAMU 

 

 

 

          "...Moją pasją jest gotowanie. Uwielbiam każdą porę roku za to jakie daje skarby i możliwości. Wiosna to dla mnie upragnione szparagi, bób czy tez świeży groszek. Goszczą one wtedy prawie codziennie na moich talerzach. Lato zasypuje mnie truskawkami, malinami i jagodami, z których robię przetwory i piekę przepyszne ciasta. Najbardziej jednak lubię jesień, kiedy to pojawiają się pierwsze grzyby, śliwki oraz dynie. Zima dla mnie to czas rozmaitych kasz i nasion roślin strączkowych w pożywnych zupach i gulaszach. Jak już zauważyliście jestem fanatyczką warzyw i owoców. Uważam, że jest ich za mało w naszej diecie..." (żródło: przewrotnapaella.pl)

   

 

 

 

       Pani Jolanta Kleser, która  była uczestniczką programu Masterchef zawitała do naszej szkoły, by  poprowadzić warsztaty kulinarne.  Jak sama o sobie mówi- uwielbia gotować... i robi to z ogromną pasją i wdziękiem. Nas tak samo, jak jury programu Masterchef zawojowała swoją popisową paellą*- potrawą mającą swe korzenie w kuchni hiszpańskiej.

 

*Paella – potrawa hiszpańska pochodząca z Walencji i występująca w licznych odmianach. Oparta jest przede wszystkim na ryżu z dodatkiem szafranu, podsmażanym i gotowanym na metalowej patelni z dwoma uchwytami (tzw. paellera lub paella). W zależności od odmiany, paella może ponadto zawierać kawałki np. owoców morza, mięsa królika, drobiu i różnych warzyw. Podawana jest jako danie główne lub jako pierwsze danie. Zazwyczaj jada się ją na obiad – uznawana jest za danie zbyt ciężkostrawne na wieczorny posiłek[. Paella powinna być spożywana bezpośrednio z naczynia, w którym ją przygotowano. Często paella przygotowywana jest na wolnym powietrzu (źródło; wikipedia).

 

 

Oto nasza paella. Było naprawdę smacznie, zdrowo, kolorowo.

Przepis na paellę i nie tylko znajdziecie na blogu kulinarnym: przewrotnapaella.pl

21 marca 2014

TEATR WSPÓŁCZESNY W KRAKOWIE

„Przygody pirata Karmazyna”


       Najmłodsi uczniowie(kl.0-3) naszej szkoły mieli okazję wyruszenia w daleką morską wyprawę pełną przygód. Na oczach dzieci powstała niezwykła historia o poszukiwaniu szczęścia. Efekty specjalne oraz wątki i motywy z polskich baśni i legend zachwyciły i na długo pozostaną w pamięci wszystkich widzów.
 

(źródło: http://www.teatrkrakow.pl)

FESTIWAL NAUKI

          W piątek, 21 marca nasze 6-te klasy gościły w Gimnazjach nr 5, oraz nr 7 w Tychach. Szóstoklasiści odbyli przygotowane specjalnie z myślą o nich krótkie lekcje historii, matematyki oraz języka angielskiego. Uczestniczyli także w wypełnionych zabawą zajęciach sportowych i informatycznych. Wśród najbardziej aktywnych rozdzielono upominki.

 

(źródło: gimnazjum7tychy.szkolnastrona.pl)
 

20 marca 2014

MAGICZNA JEDENASTKA

        W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się w.... zaczarowany świat magii. Gościliśmy rzecz jasna iluzjonistę i magika pierwszej klasy pana Aleksandra Tkacza. Niesamowite sztuczki i magiczne tricki mogli zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły. To zapewne była taka mała chwila zapomnienia o codziennych troskach dla nas wszystkich. W załączeniu kilka zdjęć które niestety nie mogą oddać magii tych chwil.

 

"GOOD PRONUNCATION, GOOD INTONATION".

 

       18 marca 2014 w naszej szkole odbył się międzyszkolnym konkursie "Good pronunciation, good intonation". Naszą szkołę reprezentowali Klaudia F. z klasy 5a i Łukasz Z. z klasy 6b.

Zadania, przed którymi stanęli uczestnicy, nie były łatwe - należało wyrecytować z pamięci "tongue twister" i przeczytać przygotowany wcześniej fragment opowiadania lub artykułu. Było także dyktando wyrazowe, piosenka oraz konkurencja na prawidłową wymowę - przeczytanie wylosowanych przez każdą drużynę wyrazów.
Po zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców, rozdano nagrody i dyplomy. Gratulujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w naszym konkursie. JESTEŚCIE NAJLEPSI!! :)
 

DŹWIĘKOMALOWANIE- KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

 

        13 marca uczniowie klasy I a udzięli udział w warsztatach poświęconych muzyce klasycznej organizowanych przez Dom Oświatowy Biblioteki Sląskiej w Katowicach we współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia (Katowice). Tematem spotkania były: Tajemnice pięknego śpiewu. Mieliśmy okazję wysłuchać śpiewu sopranistki p. Marii Ziętek, której towarzyszył na instrumentach klawiszowych p. Michał Szkurienko. Całość prowadział p. Elżbieta Mazur.

 

 

 

11 marca 2014

CHARLES DAIGNEAULT W NASZEJ SZKOLE

 

 

      11 marca naszą szkołę odwiedził Charles Daigneault, półfinalista programu Masterchef. Ten sympatyczny, zawsze uśmiechnięty Kanadyjczyk poprowadził warsztaty kulinarne dla uczniów, na których pokazał, jak oryginalnie i smacznie przyrządzić kurczaka.

 

Więcej o tym wydarzeniu na tychynaszemiasto ....i dużo, dużo zdjęć.

Zdjęcia takze w naszej Galerii

7 marca 2014

ODLOTOWA LEKCJA


        Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczenia na żywo tego, co w przyrodzie zdarza się niezwykle rzadko. W trakcie warsztatów pokazano nam w locie największe i najmniejsze sowy świata. Kilka osób „ścigało” się z sowami. Mieliśmy okazję karmienia ich i dokładnych obserwacji. Zobaczyliśmy również przedstawicieli rodziny jastrzębi i sokołów. Wszystkim bardzo podobała się ta „odlotowa lekcja’
 

 

 

BEZPIECZNIKA TAURONA W NASZEJ SZKOLE

 

      Program "Bezpieczniki TAURONA - Włącz dla dobra dziecka" to kampania edukacyjna, organizowana przez spółkę TAURON Dystrybucja i Fundację TAURON, skierowana do dzieci i młodzieży.


Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tychach, jako jedyna szkoła na Śląsku, wzięła udział w programie informacyjno-edukacyjnych, związanym z bezpiecznym używaniem energii elektrycznej.

       Jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak uniknąć niebezpieczeństw uczniowie naszej szkoły poznawali w atrakcyjnej i zabawowej formie. Ponadto "tauronowi profesorzy" prezentowali proste i całkowicie bezpieczne, doświadczenia fizyczne, związane z wytwarzaniem i przewodnictwem prądu, które uczestnicy mogli następnie samodzielnie powtórzyć.
Zajęcia pokazały najmłodszym, jak powstaje prąd? Czy kamień przewodzi prąd? A gdy się go poleje wodą? Czy w czasie burzy można się chować pod drzewem? Co robić, gdy wichura zerwie linię energetyczną? Podczas zajęć w naszej szkole energetycy na konkretnych przykładach uczyli, aby nie wkładać do gniazdka niczego poza wtyczką, że nie można bawić się w pobliżu stacji transformatorowych i wspinać na słupy, ale także, aby w przypadku kiedy staniemy się świadkiem porażenia kogoś prądem, nie dotykać tej osoby i natychmiast wezwać służby medyczne. To niezwykle pożyteczne zajęcia. W naszej szkole odbywało się już wiele programów dla dzieci. Ale zajęcia prowadzone w ramach „Bezpieczników Taurona” są naprawdę profesjonalnie przygotowane i wyjątkowo interesujące dla dzieci.
Dla uczestników programu przygotowane były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


          Dzięki udziałowi w programie szkoła otrzymała certyfikat BEZPIECZNEJ SZKOŁY.
Program edukacyjny - "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka", otrzymał patronat Ministra Edukacji Narodowej.

 

8 lutego 2014

W OJCZYŹNIE TAETRU

          Uczniowie klasy I a  wzięli udział w kolejnym spotkaniu ze sztuką, które odbyło się w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Tym razem były to warsztaty artystyczno - literackie pt.:"W ojczyźnie teatru". Prowadziła je Pani Małgorzata Górecka. Uczniowie mieli  okazję obejrzeć prezentację o początkach teatru, a potem wykonali maski teatralne. Zakładając je każdy mógł wcielić się w jakąś niezwykłą postać.

 

17 stycznia 2014

BAL STAR WARS

 

           Tuż przed feriami odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy STAR WARS. Oprócz udziału w międzygalaktycznej dyskotece, można było zajrzeć do przenośnego planetarium, obserwować pokaz walk Jedi, odwiedzić salon gier, zajrzeć do kantyny serwującej smakołyki lub własnoręcznie przygotować kosmiczne wypieki w kuchni uczniowskiej. Odbywały się różne konkursy, między innymi na najciekawszy strój związany z tematyką Gwiezdnych Wojen oraz konkurs na model statku kosmicznego. Bawiliśmy się znakomicie.