2016/2017

23 czerwca 2017

Dziękujemy Nauczycielom, którzy przygotowali  smakołyki na kwestę i  wszystkim Darczyńcom.

Kwota ta wraz z zebranymi pieluszkami, została przekazana na ręce przedstawiciela  fundacji.

NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA ROK SZKOLNY  2017/2018

 

            W tym roku do wyborów stanęło sześć dziewcząt z klas IV-VI. Każda z nich przygotowała swój program wyborczy i przykuwający wzrok plakat z pomysłami do pracy w przyszłym roku szkolnym. Miały okazję zaprezentować się swoim wyborcom podczas apelu, który podsumowywał całoroczną pracę szkoły.
W środę, 21 czerwca 2017, uczniowie klas III-VI zagłosowali na swoje kandydatki. Bezapelacyjnie wyścig na przewodniczącą szkoły wygrała Natalia Barańska, zdobywając 76 głosów. O dwa pozostałe miejsca w SU toczyła się zacięta rywalizacja między Anną Kopek
i Patrycją Płachtą. Ostatecznie Ania będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącej (38 głosów) a Patrycja funkcję skarbnika (37 głosów).
Wszystkim dziewczętom gratulujemy odwagi, pomysłowości i zaangażowania.

 

Informacja p. Joanna Wenklar

WYBIEGANY SUKCES 11-stki

 

           Doskonale spisali się nasi uczniowie w XXXV Tyskim Kryterium Biegów Przełajowych.
W toczącej się przez cały rok szkolny 2016/2017 rywalizacji międzyszkolnej uplasowaliśmy się na III miejscu w kategorii szkół podstawowych.
Na ten sukces zapracowało wielu uczniów z SP nr 11, którzy przynajmniej w jednym biegu (na 4) zakwalifikowali się w swojej serii do pierwszej piętnastki.
Nie mogło zabraknąć sukcesów indywidualnych. W roczniku 2009-2010 złoty medal zdobyła Maja Rubka (IIc) przesuwając na druga pozycję Julię Siersiecką (IIa). Brązowe medale otrzymali (2006-2007) Aleksandra Burmer (IVa) i Tymoteusz Holski (IVa). Kilku punktów do medalu zabrakło Jankowi Cymerlikowi (IVm), Wiktorii Moroz (Vm), Miłoszowi Barańskiemu (Vm) i Mateuszowi Garlińskiemu (Vm).

Wszystkim JEDENASTKOWYM BIEGACZOM serdecznie gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że kolejna edycja TKBP będzie równie udana!
DZIĘKUJEMY:)
 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p.Joanna Wenklar

Więcej zdjęć autorstwa p. Anny Barańskiej i Adriany Burmer w albumie

"JESTEM AKTYWNY"

 

         19 czerwca przedstawiciele szkoły wzięli udział w Finale II etapu Programu Zdrowe Tychy, podczas którego wręczono naszej szkole sprawność „Jestem aktywny”. To już druga przyznana nam sprawność. W roku ubiegłym otrzymaliśmy kompetencje ‘Zdrowo jem”. W przyszłym roku szkolnym będziemy pracować nad ostatnią sprawnością „Lider Zdrowia”.

 

 

Więcej zdjęć z finału w galerii.

Informacja i zdjęcia p Joanna Loska-Rychlik

   SZANOWNI PAŃSTWO!

          Uprzejmie informuję, że zakończyło się głosowanie w programie „Extra stołówka szkolna z Delmą Extra”.  Nasza szkolna stołówka otrzyma nagrodę w postaci warsztatu dla dzieci przeprowadzonego przez Banki Żywności. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wygranej II stopnia!
Dziękuję Rodzicom i Nauczycielom, którzy pomagali w codziennym głosowaniu, na adresy przekazane przez Państwo. 

Dziękuję wszystkim, którzy te głosy potwierdzali. 

Dziękuję wszystkim, którzy sami głosowali i potwierdzali głosy.

Dziękuję wszystkim, którzy przekazali do świetlicy paragony.
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Razem mamy wielką moc”.
Dzięki wspólnej codziennej i mozolnej pracy przez 4 miesiące, uzyskaliśmy 27949 punktów, co uplasowało nas na 25 pozycji wśród 543 szkół z całej Polski.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się na rzecz naszych dzieciaków.

Pozdrawiam
koordynator programu Bożena Żyłka

SZALONA ZABAWA W JUMPWORLD


      Ależ była zabawa! Kolejny raz wybraliśmy się do katowickiego JumpWorld’u. Było świetnie – po krótkiej rozgrzewce udaliśmy się do wybranych stref, w których mogliśmy doskonalić elementy z różnych dyscyplin sportowych. Koszykówka, siatkówka, zwinnościowy tor przeszkód, zbijak i gimnastyczne akrobacje z wykorzystaniem sprężystych trampolin to zupełnie inna bajka!!!
Zobaczcie sami – filmiki nie kłamią;)

 

 

Informacja i zdjęcia p Joanna Wenklar

KARTA ROWEROWA

         Jak to zwykle bywa w czerwcu nadszedł czas poważnego egzaminu dla naszych 4-klasistów. Po zdanym teście sprawdzającym wiedzę teoretyczną z podstawowych zasad ruchu drogowego przyszedł czas na praktykę. Trochę zdenerwowani przystąpiliśmy do egzaminu. Podzielono nas na grupy zdających i bacznie nas obserwowano. Przydała się znajomość znaków drogowych, umiejętność zachowania się na skrzyżowaniach oraz poruszania się po drogach (mobilnego miasteczka ruchu drogowego) z innymi uczestnikami ruchu. Nad poprawnością przebiegu naszego sprawdzianu czuwali przedstawiciele straży miejskiej i policji (wydział ruchu drogowego). Sukcesem zakończyliśmy nasze zmagania!Z niecierpliwością czekamy na odbiór nowego dokumentu.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

SZKOLNY MENTOR CYBERBEZPIECZEŃSTWA

       W ostatnich miesiącach nasz nauczyciel informatyki oraz zajęć komputerowych Pan Adam Gołąb uczestniczył w bardzo ciekawym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą CYFROWOBEZPIECZNI.

Przywiózł do szkoły bagaż ciekawych doświadczeń i pomysłów, które zaprezentuje w nowym roku szkolny. Nadmieniamy że w wyniku tych szkoleń uzyskał tytuł SZKOLNEGO MENTORA CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Serdeczne gratulacje ;)

 

PRAWDZIWI TURYŚCI Z KLASY 6 A


       Przedeptaliśmy setki kilometrów…albo prawie tyle . Zdobyliśmy najwyższe szczyty … albo prawie najwyższe. Sobótkową noc spędziliśmy przy ognisku, prawie całą, bo jej resztę przespaliśmy w prawdziwym schronisku PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze) Przewodnik GOPR-u zobaczył w nas prawdziwych turystów, wrócimy tam za rok.
 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

Więcej zdjęć w galerii

WSPOMNIENIA Z ZIELONEJ SZKOŁY

         Emocje po Zielonej Szkole już powoli opadły, więc przeżyjmy to jeszcze raz poprzez obiektyw pani Karoliny. Zapraszamy do oglądania i wspominania:

FOTOGALERIA

WYCZEKANY DZIEŃ SPORTU


        W ramach Dnia Sportu odbyły się rozgrywki międzyoddziałowe, w których brali udział uczniowie klas IV, V i VI. Każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie. Były konkurencje drużynowe i indywidualne. Ogromnym powodzeniem cieszyły się: „wyłapywanka”, drużynowe wyścigi, zbijak na trzy piłki i „cztery ognie”. W konkurencjach lekkoatletycznych królowała sztafeta z przekazywaniem pałeczki sztafetowej i bieg zwinnościowy. W poszczególnych grupach wiekowych wygrały klasy: IV a, V a i VI b.
Wszystkim zaangażowanym uczniom gratulujemy i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnej edycji tej wspaniałej imprezy sportowej.

 

 

Informacja i zdjęcia: p Joanna Wenklar
----------------------

DZIEŃ SPORTU W OCZACH UCZNIA KLASY VI B

 

Realizacja i zdjęcia: Adrian Wójcik z klasy 6B

FINAŁ ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI


         Kilka tygodni temu odbyła się w szkole zbiórka elektrośmieci. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało nam się zebrać wiele niepotrzebnego sprzętu. Wszystko zostało zważone i przeliczone na punkty. Zdobyliśmy 1860 punktów, które wymieniliśmy na dwie piękne pufy do biblioteki oraz skakanki do sali gimnastyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

 

 


 

Informacja i zdjęcia p. Lidia Szymańczyk

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĄTYM JANIE PAWLE II
dla klas IV – VI


      28.04.2017 r. odbył się „Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II” dla klas IV – VI. W konkursie wzięło udział 6 klas, każdą klasę reprezentowały 3 oSoby.

I miejsce w konkursie zajęła klasa VI a:
Natalia Wachel, Nikola Dziadkowiec, Aleksandra Krzemińska.
II miejsce w konkursie zajęła klasa IV a: Karolina Kozak, Wiktoria Moroz, Tymoteusz Holski
III miejsce w konkursie zajęła klasa V a:
Julia Protaś – Kowalska, Wojciech Orzeł, Dawid Parysz.


Po przeprowadzonym konkursie każdy uczestnik konkursu otrzymał jednego pączka oraz obrazek ze św. Janem Pawłem II.
Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce uczniowie dostaną nagrody książkowe, kalendarze oraz dyplomy. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu na Pikniku Rodzinnym dnia 2 czerwca 2017 r. Nagrody, pączki i obrazki zostały ufundowane przez ks. Proboszcza Piotra Szołtysika z Parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach.
Konkurs zorganizowały Panie katechetki Barbara Przydatek i Magdalena Salwerowicz

 

 

Informacja i zdjęcia p. Barbara Przydatek

SPOTKANIE  Z AUTORKĄ

       26 maja gościła w naszej szkole p. Barbara Gawryluk, znana autorka książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach akcji: "Literatura za Makulaturę". Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, którzy zbierali ten surowiec.
Pisarka opowiadała zebranym dzieciom o tym, skąd czerpie pomysły do nowych książek i odpowiadała na wszystkie pytania.
Po spotkaniu w świetlicy chętni uczniowie mogli chwilę porozmawiać z Gościem, zrobić sobie zdjęcie i otrzymać pamiątkowy autograf.
Uczniowie SP 11 udowodnili, że znają już wiele książek naszego Gościa, chętnie je czytają, a nawet zgłaszali swoje pomysły do kolejnych, które Pani Gawryluk dla nich napisze.

 

 

 

 

Informacja p. Janina Bartos


ABC KONSUMENTA

 

            25 maja klasy 3 brały udział w warsztatach ABC KONSUMENTA. Wycieczka miała miejsce w Centrum Balbina. Podczas zajęć uczniowie klasy 3a, 3b, 3c i 3d dowiedzieli się przede wszystkim jakie mamy prawa, jako konsument. Wiemy, jak zachować się, kiedy sprzedawca nie zachowuje się we właściwy sposób. Wiemy do jakiej instytucji możemy zgłosić się prosząc o pomoc. Uczniowie wiedzę teoretyczną doskonalili poprzez zajęcia praktyczne. Dzieci dostały listę zakupów i musiały zmieścić się w określonym budżecie oraz musiały pamiętać o wskazówkach, które usłyszały od pań prowadzących warsztaty. Pod koniec zajęć dostaliśmy tematyczne kolorowanki, odblaski oraz smaczne cukierki.

Zadowoleni wróciliśmy do szkoły z nową wiedzą, która przyda się nam, jak wyruszymy na zakupy.

 

 

Informacja i zdjęcia p.Dominika Michalak

    KONKURS "OSWOIĆ MATEMATYKĘ"

        Uczennica klasy 5a Martyna Helon,  zdobyła wyróżnienie  w III Matematycznym Konkursie o zasięgu wojewódzkim "Oswoić Matematykę" pod honorowym patronatem Dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, organizowanym przez SP nr 36. Tematem przewodnim była SYMETRIA, przedstawiona w formie plastycznej. Uczennica swoja pracę wykonała pod kierunkiem p. Kariny Sornek.  Po wręczeniu dyplomów i wspaniałych nagród rzeczowych, dzieci wraz z opiekunami mogły pobawić się robotami, które posiada szkoła nr 36, zaprogramować im trasę przejazdu. To była niesamowita nauka i zabawa w jednym :)

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Karina Sornek

AKTYWNIE W JUMP WORLD


       Szukając alternatywnych sposobów spożytkowania ogromnych pokładów energii naszych uczniów, nauczycielka w-f, pani Joanna Wenklar dotarła do JumpWorld w Katowicach, gdzie zorganizowała cykl zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas IV-VI. Zajęcia cieszyły się wśród uczniów olbrzymim powodzeniem, dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji, były doskonałą formą treningu w całkowicie nowym wydaniu.

 

 

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik, zdjęcia p. Joanna Wenklar

KAMPANIA  „ZDROWE TYCHY”


          Reprezentacja klas II i III miała okazję uczestniczyć w rozgrywkach międzyszkolnych w ramach cyklu „Zdrowe Tychy”. Nasi młodzi sportowcy zmierzyli się z rywalami w grze drużynowej
„4 ognie”. Szkołę reprezentowali: Nikola Suberlak, Oliwia Holeczek, Julia Siersiecka, Jan Cymerlik, Szymon Chachoń, Olaf Piórko, Jarek Malicki i Maksymilian Urbańczyk.
Mimo, że nie udało nam się awansować do finału – zabawa była znakomita!
 

 

 

Informacja i zdjęcia: p Joanna Wenklar

WYGRANA W KONKURSIE  "PTAKI CUDAKI"

          W IV Międzynarodowym konkursie Ptaki Cudaki spośród 3600 prac z wielu krajów, uczeń oddziału przedszkolnego znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 11 w Tychach zdobył III zaszczytne miejsce. Tym szczęśliwcem został Igor Strzop lat 6 uczeń grupy Puchatki. Wychowawca grupy Bożena Marut-Ozimek wysłała z całej szkoły 48 prac wszystkie bardzo ciekawe i oryginalne. Zachęcamy do brania udziału w konkursach.

 

Informacja p. Bożena Marut-Ozimek, zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

KONKURS RECYTATORSKI


         27 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas I-III. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Wszyscy recytowali wiersze zgodne z tematem konkursu – „Sport to zdrowie.” Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali: klasa I – Julia Pierzchała, klasa II – Dawid Mikulski, klasa III – Lidia Baron. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Laureaci reprezentowali naszą szkołę w miejskim konkursie, który odbył się 10 maja w Szkole Podstawowej nr 18. Największy sukces odniosła najmłodsza recytatorka – Julia Pierzchała, która zdobyła II miejsce. Pozostali zdobyli wyróżnienia. GRATULUJEMY !
 

 

 

 

Informacja p. Lidia Szymańczyk

WIZYTA W BANKU


        11 i 12 maja uczniowie, którzy brali udział w szkolnym konkursie plastycznym promującym oszczędzanie odwiedzili tyski oddział banku PKO BP.
Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością placówki oraz propagowanie oszczędzania pieniędzy wśród najmłodszych. Uczniowie wzięli udział w quizie i wielu konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się liczenie pieniędzy w liczarkach. Bardzo ważnym elementem spotkania był temat zabezpieczeń, jakie znajdują się na polskich banknotach. Bardzo dziękujemy kierownictwu banku za przychylność i wprowadzenie uczniów w świat finansów.
 

 

 

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska- Rychlik

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH


         10 maja najlepsi matematycy klas trzecich rozwiązywali konkursowe zadania. Znane są już jego wyniki.

I miejsce- Emilia Szczepanek-3 a i Wojciech Natora – 3 c
II miejsce - Kacper Dędek – 3 b
III miejsce -Borys Kwiatkowski -3 c i Jakub Dekert-3 b i Jakub Nieć -3 a


GRATULUJEMY !

 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Adam Gołąb

 

NIE BĄDŹ ŁOŚ, KSIĄŻKĘ NOŚ – WOLONTARIUSZE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

       Wolontariusze naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Książki rozpoczęli akcję czytania książek wśród przedszkolaków. Do każdej grupy przedszkolnej przyszło dwóch wolontariuszy, którzy nie tylko czytali książkę, ale również starali się pokazać, że każde opowiadanie może nas wiele nauczyć, a czytać może nam nie tylko mama czy tata, ale nawet rodzeństwo.
Zadawaliśmy pytania na temat przeczytanego opowiadania, a na koniec rozdaliśmy każdemu przedszkolakowi zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że „łosie” wśród nas nie wyrosną;), a jeżeli grupy przedszkolne będą miały ochotę wolontariusze z chęcią wrócą z kolejną książką do ich sal.

 

 


Informacja i zdjęcia p. Magdalena Salwerowicz

PRZEDSTAWIENIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

        Uczniowie klasy III c przygotowali przedstawienie dla przedszkolaków pod tytułem „ Żeby zdrowe zęby mieć…” Doktor Ząbek z asystentką -panią Szczoteczką przypomnieli, jak ważne jest dbanie o zęby, a wesołe kaczuszki opowiedziały o zasadach higieny jamy ustnej. Wszystkie dzieci obiecały stosować te zasady , by mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Lidia Szymańczyk

DZIEŃ ZIEMI

        Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii i uświadomienie ludziom co zagraża naszej planecie.

Tegoroczne obchody zostały poświęcone tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej.

Także w naszej szkole na lekcjach przyrody dzieci z klas 4 -6 poznawały czym jest bioróżnorodość i dlaczego jest dla nas tak ważna.

Zajęcia w zależności od klasy miały różną formę. Uczniowie podczas zabawy „Jestem z tobą powiązany” uświadomili sobie istnienie sieci powiązań między organizmami. Przygotowywali krótkie wystąpienia dotyczące skutków wyginięcia różnych organizmów w formie informacji podawanych przez reportera w wiadomościach telewizyjnych. Projektowali miasta sprzyjające ochronie różnorodności biologicznej.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Jolanta Hobot

MARZYCIELSKA POCZTA -LISTY WYSŁANE

       Wolontariusze z panią Magdą zorganizowali w szkole akcję pisania listów do chorych dzieci, uśmiech na twarzach dzieci, które dostaną listy był dla nas najważniejszy. Wolontariusze ruszyli pełną parą, było nas widać i słychać praktycznie codziennie;).
Wybraliśmy trójkę dzieci z Marzycielskiej Poczty: Natalię Sidło, Tobiasza Nowickiego i Krzysia Majkę, pomyśleliśmy również o tyskich dzieciach i również do tych przebywających w Szpitalu Miejskim zbieraliśmy listy i kartki.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy skrzynka Marzycielskiej Poczty zapełniała się z dnia na dzień listami. Nie wszyscy dawali znaczki, więc pozostało nam zbieranie pieniędzy i znaczków do wysłania. Na koniec segregacja i wysyłanie, tu podziękowania dla uczniów klasy Va, każdy był chętny do pomocy i mogliśmy spokojnie wysłać listy. Teraz tylko czekamy, aż dotrą do naszych Adresatów. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i wszelką okazaną pomoc.
A wszystkim wszystkim chorym dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wielu radosnych chwil, wierzymy, że uda Wam się zwyciężyć chorobę. Będziemy o Was pamiętać.
Na stronie Marzycielskiej Poczty ukaże się relacja z naszej akcji, czekamy z niecierpliwością i uwaga za niedługo ruszamy z kolejną akcją, bo pomoc innym jest dla nas najważniejsza:)

 

 

 

Wolontariusze z p. Magdą Salwerowicz

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI ORAZ PRAW AUTORSKICH


        Z okazji Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich (obchodzonego 23 kwietnia), uczniowie naszej szkoły podczas zajęć koła historycznego w dniu 20 kwietnia mieli okazję poznać historię książki oraz sposób w jaki ewoluowała na przestrzeni dziejów. Niezwykłą okazją była możliwość bezpośredniego kontaktu z oryginalnymi XVIII-wiecznymi starodrukami oraz książkami z XIX i XX wieku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pozycje pisane staropolszczyzną.
Nieco uwagi poświęcono również kwestii prawa autorskiego i konsekwencji jakie niesie za sobą kopiowanie cudzych prac.
 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Bartosz Łukasik

ZAWODY WATERRR CUP 2017

      8 kwietnia odbyły się zawody pływackie klas trzecich. Naszą szołę  reprezentowali: Ewelina Samsonik, Oliwia Majda, Kuba Dekert, Paweł Czarnecki oraz Kacper Dędek. Cała szóstka spisała się na medal, dała z siebie 100%! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy niesamowicie się starali, aby dojść jak najdalej. Udało się Kubie - Kuba stanął na podium, zajmując III miejsce. Kuba płynął stylem grzbietowym. To wielki sukces, tym bardziej, że Kuba wcześniej nie uczył się pływać.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Dominika Michalak

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

       6 kwietnia uczniowie klasy 3B byli gośćmi w Bibliotece Miejskiej w Tychach. Podczas spotkania w bibliotece, słuchali wierszy pisarza pana Michała Rusinka.  Po wysłuchaniu wierszy o przodkach uczniowie tworzyli drzewo genealogiczne. Pani bibliotekarka, powiedziała dzieciom jakie książki mogą wypożyczyć oraz w jaki  sposób mogą założyć  w bibliotece konto.

 

 


Informacja i zdjęcia p Dominika Michalak

ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA KOMPUTEROWE 

      W ostatnich dniach zajęć szkolnych w JEDENASTCE pachniało świętami. Nie inaczej było również w trakcie zajęć komputerowych. Świąteczna atmosfera udzieliła się także młodym użytkownikom komputerów.

Elementy świąteczne jakie pojawiły się na ekranach monitorów były piękne, pomysłowe i bardzo kolorowe.

Życzymy Wszystkim Wesołych i Zdrowych Świąt.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Pan Adam Gołąb

12 kwietnia

WARSZTATY WIELKANOCNE

       W przeddzień Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 1 a i 1 b wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach. W tym wyjątkowym miejscu poznawali śląskie zwyczaje związane z Wielkanocą. Mogli posłuchać opowieści o tym, jak to nasi pradziadkowie przygotowywali się do świąt, a wszystko to w pięknej gwarze śląskiej.  Warsztaty zakończyły się rozwiązywaniem zagadek i mini inscenizacją.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

29 marca

WARSZTATY NA TEMAT NIEMARNOWANIA ŻYWNOŚCI

 

       W wielu domach  marnuje się sporo żywności. Często nie wiemy, co zrobić z ostatnią kromką chleba, 2 gałązkami pietruszki czy bardzo, bardzo dojrzałym bananem.


Na warsztatach prowadzonych przez p. Karolinę  Szebielę specjalistkę do spraw zrównoważonego rozwoju w IKEA w Katowicach, uczniowie klas 1a, 4a i 6a dowiedzieli się dlaczego nie powinniśmy marnować żywności oraz  co zrobić, aby do tego nie dopuścić.    Kluczem do sukcesu jest planowanie zakupów,  mądre przechowywanie żywności oraz stosowanie zasady: Gdy nie dasz rady zjeść wszystkiego- nie wyrzucaj, wykorzystaj jutro!

W czasie warsztatów nasz gość z pomocą uczniów przygotowali  czekoladowe ciasto z fasoli i bananów oraz ożywczą lemoniadę z dużą ilością ziół i świeżo wyciskanego soku.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia:  Joanna Loska-Rychlik

Więcej zdjęć z warsztatów autorstwa p.  Sylwii Piekarek znajdziesz w galerii
 

24 marca

OLIMPUS 2017

        W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI brali udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki. przyrody i historii Olimpus.
Życzymy sukcesów!

 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Adam Gołąb

23 marca

 

WYCIECZKA DO SKANSENU

         23 marca uczniowie klas 3 b i 3 a uczestniczyli w wycieczce do Chorzowa, której  celem  była wizyta w Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Uczniowie  uczestniczyli w warsztatach dotyczących obrzędów związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, a także zwiedzali wnętrza starych domostw znajdujących się w skansenie. Na zajęciach grupowych  wykonali kukłę Marzanny i wiosenny gaik.  Zgodnie z obowiazującym kiedyś obyczajem,  kukła została spalona  w ognisku, a gaik zaniesiony do sołtysa. Mamy nadzieję, że w ten sposób trzecioklasiści skutecznie pożegnali zimę.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Dominika Michalak

 

20 marca

IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIJNY
pt.: "MĘKA I ŚMIERĆ PANA JEZUSA
"


        17 marca 2017 r. odbył się w Domu Parafialnym przy parafii bł. Karoliny w Tychach IX Międzyszkolny Konkurs Biblijny pt. „MĘKA I ŚMIERĆ PANA JEZUSA ". Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III b: Ewelina Samsonik i Nikola Ścibor, które zajęły czwarte miejsce. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 i Ośrodek Christoforos przy parafii bł. Karoliny w Tychach
 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Barbara Przydatek

KOLEJNA AKCJA NA RZECZ  PODOPIECZNYCH ŻORSKIEGO STOWARZYSZENIA

DLA ZWIERZĄT

      Po  raz  trzeci uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w trwającą miesiąc zbiórkę karmy   na rzecz podopiecznych Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt .

Finałem  akcji było spotkanie uczniów klas pierwszych i klasy 3 b z prezes fundacji, panią Izą Piontek i jej podopiecznymi: bokserami Sabą i Teją oraz  amstafem Bartkiem. Nasz gość wielokrotnie prowadził dla naszych uczniów spotkania, lekcje warsztatowe, mające na celu kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.   Opowiadał  dzieciom,   jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym je należy karmić oraz jak udzielić pomocy znalezionym zwierzakom.

Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę rzeczową i  pieniężną bardzo dziękujemy! Zebrane pieniążki pomogą w leczeniu kotków, którymi opiekuje się pani Iza.

 

 

 


 

Informacja p. Dominika Michalak i p. Joanna Loska-Rychlik, zdjęcia p. Dominika Michalak

 

17 marca

SZKOLNY MARATON MATEMATYCZNY


         Od 13 marca do 17 marca w naszej szkole odbywał się maraton matematyczny pod hasłem „ Pieniądze to nie wszystko”. W ten sposób włączyliśmy się do Ogólnopolskich Dni Matematyki , zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve , pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W maratonie brali udział wszyscy uczniowie klas I – VI.  Na wszystkich przedmiotach wykonywali zadania matematyczne, rozwiązywali rebusy i krzyżówki matematyczne. Przygotowywali reklamy, przedstawienia i piosenki o tematyce matematycznej. Tworzyli plakaty zachęcające do nauki matematyki. Czytali wiersze o tematyce matematycznej oraz poznawali sylwetki największych matematyków.
Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcenie uczniów do nauki matematyki, która jest niezbędna w życiu każdego człowieka.
Impreza zakończyła się podsumowaniem i uroczystym apelem. Tydzień, w czasie którego uczyliśmy się poprzez zabawę minął nam bardzo szybko. Już zaczynamy przygotowania do maratonu matematycznego, który odbędzie się w przyszłym roku.

Informacja p. Jolanta Frejowska

************************************************************

MATEMATYCZNE ŚWIETLIKI

        Maraton matematyczny również odbywał się w świetlicy. Labirynty, łamigłówki, Sudoku, tangramy, bryły, figury geometryczne płaskie, Pitagoras – to nazwy, które królowały na zajęciach świetlicowych. Uwieńczeniem maratonu był występ świetlików na apelu szkolnym, a folkowa piosenka matematyczna jest na pierwszym miejscu w świetlicowej liście przebojów.

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Pani Bożena Żyłka

**************************************************

ŚWIĘTO MATEMEMATYKI W 2 D

          Klasa II d w ramach Maratonu Matematycznego układała tangramy i rozwiązywała zadania matematyczne.

 

Informacja i zdjęcie p. Halina Kulka

*********************************************

17 marca

ŚWIĘTO MATEMATYKI – BIBLIA I LICZBY


            Nasi uczniowie włączyli się  w to święto także podczas lekcji religii. Każda klasa miała za zadanie samodzielnie, w parach albo w grupie stworzyć plakat. Na plakacie należało umieścić liczbę oraz napisać lub narysować obok niej wydarzenie biblijne np. 40 lat wędrówki Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Ponadto można było sięgnąć do małego katechizmu, w którym jest sporo liczb, np. 6 prawd wiary, 7 grzechów głównych itp.

 

 

Informacja i zdjęcia p. B. Przydatek

***********************************************************
 

15 marca

MARATON MATEMATYCZNY W KLASACH  TRZECICH


         Dzisiejszy konkurs matematyczny dla klas trzecich był okazją nie tylko do popisu, ale również, a może przede wszystkim okazją do dobrej, konstruktywnej zabawy matematyką. Sukcesy odnieśli wszyscy uczniowie.  GRATULUJEMY !
 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Adam Gołąb

*******************************************************

 

SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ CZYLI MARATON MATEMATYCZNY W KLASIE 1 A


             Dzisiaj  zajęcia uczniów klasy 1 a zdominowała matematyka. To właśnie ona nazywana jest królową nauk. Pierwszoklasiści rozwiązywali matematyczne zagadki, układali tangramy*, poznali legendę dotyczącą powstania tej układanki, kolorowali  matematyczne mandale. Chociaż zadania były trudne, wszyscy świetnie się bawili.

* Tangram to pochodząca z Chin łamigłówka (układanka), znana od ok. 3000 lat. Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych (tan), powstałych przez rozcięcie kwadratu.
 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

*******************************************************

14 marca

ŚWIĘTO LICZBY Π≈3,14

       Maraton Matematyczny w naszej szkole trwa. Dzisiaj uczestniczyliśmy w ŚWIĘCIE LICZBY Π≈3,14… również zwanej ludolfiną. Odbyły się warsztaty w terenie. Uczniowie obliczali średnice drzew w parku obok szkoły. Mierzyli obwody drzew za pomocą miary krawieckiej a następnie korzystając z kalkulatorów i wykorzystując ludolfinę obliczyli ich średnicę.


Wnioski:

  • drzewa rosnące w parku mają średnicę od 30 do 80 cm i niech rosną sobie dalej ...
  • lekcje matematyki praktycznej są przyjemne i niech będzie ich coraz więcej…

 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

     

6 marca

CZEŚĆ I CHWAŁA ŻOŁNIERZOM

 

      

          Dnia 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Nasi uczniowie również uczcili pamięć bohaterów poprzez wykonanie  plakatów. Zamieścili w nich najważniejsze informacje o osobach związanych  z antykomunistycznym podziemiem. Prace plastyczne możemy podziwiać w korytarzach naszej szkoły.
 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Bartosz Łukasik

27 lutego

RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE – DBI 2017

        W miesiącu lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Cały miesiąc w klasach 2-6 organizowane były zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Nauczyciel informatyki, Pan Adam Gołąb wspiera i promuje od kilku lat tą europejską inicjatywę i przeprowadza zajęcia dotyczące tej tematyki. „Owce w Sieci”, „Sieciaki” czy „Necia” zna każdy uczeń JEDENASTKI ;)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Pan Adam Gołąb

"JESTEŚMY Z NICH DUMNI" 

 

      Tak brzmi tytuł gazetki, na której umieszczone są nazwiska uczniów z najlepszym zachowaniem i średnimi ocen ze wszystkich przedmiotów. Są to również dzieci aktywne, chętne do działań pozalekcyjnych i biorące udział w różnorakich konkursach. Gratulujemy im serdecznie i mamy nadzieję, że pozostaną na tej liście również w II semestrze 2016/17. Natomiast pozostałych uczniów namawiamy do wytężonej pracy tak, abyśmy ich nazwiska również mogli eksponować wśród TYCH NAJLEPSZYCH.

 

Informacja: p Barbara Fatyga, zdjęcia p. Adam Gołąb

24 lutego

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "OSZCZĘDZANIE TO SZKOŁA"

                                              

      Na początku lutego został ogłoszony szkolny  konkurs  pod hasłem "Oszczędzanie to szkoła". Jego celem było promowanie wśród uczniów idei oszczędzania. Uczestnicy konkursu w wybranej przez siebie technice plastycznej, zobrazowali swoje marzenia, które mogliby spełnić dzięki poczynionym oszczędnościom. Konkurs został rozstrzygnięty, a  nagrody których sponsorem jest PKO BP- rozdane.

 

PKO BP ufundował także nagrodę specjalną, przyznaną za systematyczne oszczędzanie. Nagroda  dostała się  w ręce  uczennicy klasy 4 a Oli Burmer, która zdobyła również nagrodę w konkursie plastycznym. Ola dzięki systematycznym wpłatom na konto SKO, wzbogaciła się między innymi o Power Bank. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a tych którzy chcą spełniać swoje marzenia zapraszamy do oszczędzania.

 

 

 

 

 

Informacja: p. Joanna Loska-Rychlik

Zdjęcia: p. Adam Gołąb i p. Bartosz Łukasik

17 lutego

STRAŻNICY SIECI 2016

 

      Pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Strażnicy Sieci". Jego celem była edukacja dzieci i promowanie dobrych wzorców postępowań w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwał p. Adam Gołąb. Miło nam poinformować iż szkoła zdobyła tytuł Szkoły Strażników Sieci 2016. Dziękujemy wszystkim autorom prac, którzy przyczynili się do tego sukcesu oraz p. Adamowi za promowanie wśród uczniów idei bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

 

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik, zdjęcie p. Adam Gołąb

 

16 lutego

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI

         Wśród finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki znalazła się uczennica klasy VI a Natalia Wachel.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęciap Adam Gołąb

4 lutego

Z KOPYTA KULIG RWIE...

 

         Nie lada atrakcję przeżyli uczniowie  klas: Ia i IV a, którzy wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i wychowawczyniami wzięli udział w sobotniej wycieczce w góry. Jej punktem  kulminacyjnym był przejazd saniami z Kubalonki na Stecówkę i z powrotem. Wielką frajdą dla dzieci i dorosłych  był pobyt w kompleksie sportowym Zagroń, gdzie można było bez ograniczeń korzystać z uroków zimy, zjeżdżając na oponach, sankach, ślizgach, a nawet nartach.  Śmiało można powiedzieć, że wszyscy aktywnie spędzili sobotni czas.

 

 

 

 

Zdjęcia: p. Sylwia Piekarek

2 lutego

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...


        Co  roku, w okresie Bożego Narodzenia spotkamy się na wspólnym kolędowaniu. Tym razem kolędowali uczniowie klas młodszych. Na ten magiczny wieczór zaprosili do szkoły swoich bliskich: Rodziców, Dziadków, by razem z nimi zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

 


 

 

Zdjęcia: p Sylwia Piekarek

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIJNY O BOŻYM NARODZENIU

         11 stycznia 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach V Międzyszkolny Konkurs Biblijny o Bożym Narodzeniu. Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich. Tematyka konkursu opierała się na znajomości fragmentów Ewangelii wg św. Mateusza oraz św. Łukasza. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III d: Karolina Kusiak i Julia Stokłosa, które zajęły pierwsze miejsce. Uczennice odebrały nagrody, dyplomy oraz statuetkę anioła dla szkoły
 

 

Informacja p. Barbara Przydatek

4 stycznia 2017

BEZPIECZNE FERIE

         W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z naszym Panem Policjantem – dzielnicowym. Tematyka spotkania dotyczyła bezpiecznych ferii. Uczniowie mogli się dowiedzieć jakich sytuacji należy unikać w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Niejednokrotnie uczniowie pozostając w tych dniach samemu w domu, mają różne nieobliczalne pomysły, które mogą doprowadzić do nieszczęścia czy tragedii.

Pan dzielnicowy wyjaśnił również i uczulał na to jak należy zachowywać się na placach zabaw czy w pobliżu dróg. Filmy z tego spotkania opublikujemy niebawem.

I TUTAJ MAMY SZCZEGÓLNY APEL!!! Uczulajmy i rozmawiajmy ze swoimi pociechami o tym, co może ich spotkać i jakie niebezpieczeństwa mogą na nie czyhać w tym zimowym wolnym czasie….

 

 

Informacja i zdjęcia: Pan Adam Gołąb


"POMOC DLA ALEPPO"

       Miło nam poinformować, iż w ogólnopolskim konkursie „POMOC DLA ALEPPO” zorganizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tychach – klasa VI a – zajęła I miejsce. Praca konkursowa została przygotowana pod opieką p. Barbary Przydatek. Zwycięski plakat został zaprezentowany na aukcji na Wielkiej Gali Charytatywnej w Warszawie oraz wykorzystany do ogólnopolskiej kampanii wspierającej zbiórkę pieniędzy dla dzieci w Aleppo.

Informacja p Bożena Żyłka

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!!

Informacja p. Janina Bartos

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!!

Informacja p. Jolanta Hobot


SZKOLNI PRZYJACIELE SKŁADAJĄ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI
OLIMPUS-SESJA JESIENNA 2016

 

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!!

Informacja p. Jolanta Frejowska

 

SPOTKANIE Z KSIĘDZEM - TYLKO TWARDZIELE SŁUŻĄ W KOŚCIELE

 

       W ostatnim tygodniu gościliśmy w naszej szkole na lekcjach religii w klasach 3-5 ks. Piotra Lewandowskiego z parafii św. Rodziny. Pojawienie się księdza na lekcjach wywołało wśród uczniów ciekawość i zainteresowanie. Ksiądz nie przyszedł sam, wziął ze sobą gitarę, ministrantów i ich stroje. Opowiadał i zachęcał do włączenia się do grup parafialnych. Chłopcy mieli okazje poznać funkcję ministranta w kościele oraz przebrać się w strój ministranta, dziewczyny natomiast dowiedziały się więcej o wspólnocie Dzieci Maryji. Dziękujemy Księdzu za przybycie. Potajemnie wiemy już, że wielu chłopców z naszej szkoły przyszło na spotkania ministrantów i chce zacząć służyć, również dziewczynki z zaciekawieniem pojawiły się we wspólnocie Dzieci Maryji.

 

Informacja i zdjęcia p. Magdalena Salwerowicz

CZERWONY KAPTUREK W MEDIATECE

      

        W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, uczniowie klasy V„b” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach mieli okazję wystąpić w Mediatece z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek i inne bajki”. Inscenizację oglądali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tychach. Dla występujących było to duże przeżycie oraz okazja do nabycia nowych doświadczeń i podzielenia się swoimi zainteresowaniami. Występ był udany, a aktorzy zadowoleni z efektów swojej pracy. Mamy nadzieję, że morał wypływający z przedstawienia na długo zostanie w pamięci widzów.

 

 

Informacja p. Katarzyna Błaszczuk -Melka

MISTRZOWIE SUDOKU


         Zbigniew Piekarek uczeń klasy czwartej i Łukasz Szafron uczeń klasy piątej nie poprzestali na zwycięstwie w szkolnym konkursie Sudoku. 19 grudnia  roku zdobyli tytuł  MISTRZA SUDOKU w Międzyszkolnym Konkursie  „MISTRZ SUDOKU” organizowanym przez SP 36 im. Narodów Zjednoczonych Europy w Tychach. Gratulujemy zwycięstwa!

 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcie p. Joanna Loska-Rychlik


16 grudnia

„MARZYCIELSKA POCZTA”


        W poprzednim tygodniu zakończyła się akcja „Marzycielskiej Poczty”. Zebraliśmy 38 przesyłek. Dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję pisania listów. Przesyłki są już w drodze do Krystiana i Martyny. Te dziecięce decyzje o napisani listu do chorego dziecka są ważną lekcją empatii oraz otwartości na pomoc drugiej osobie.
 

Informacja i zdjęcie p. Bartosz Łukasik

ZIMNO, ZIMNIEJ... PTASIA STOŁÓWKA

 

         Jeszcze mamy jesień, lecz zima pojawi się tuż tuż... Zima to niestety trudny okres w życiu ptaków. Niejednokrotnie borykają się one z problemami na granicy życia i śmierci. Możemy pomóc im przetrwać ten trudny czas.

Ptaki można karmić ziarnami słonecznika, płatkami owsianymi, przepołowionymi jabłkami, rodzynkami lub kupionymi gotowymi mieszankami. Do karmnika można też sypać ziarno, najlepiej pszenicę, a dla większych ptaków kukurydzę. Sikorki lubią słoninę, ale nie może być słona.

        Uczniowie klasy 3 b na  zajęciach koła plastycznego własnoręcznie wykonali karmniki dla ptaków. Taki karmnik nie wymaga wielkich wyrzeczeń ani nakładów finansowych, a jednocześnie umożliwia obserwację tych zwierząt, podczas których można wiele się nauczyć o ich zachowaniu i zwyczajach. Karmniki z pokarmem czekają na ptaszki przy wejściu do naszej szkoły. Idąc do szkoły każdego dnia, pamiętajmy i zwracajmy uwagę, czy w butelkach jest jedzonko! :-)

 

 

Informacja i zdjęcia p. Dominka Michalak

ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

        W piątek 9 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się Żywa Lekcja Historii pt.: „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Uczestnicy przenieśli się w epokę średniowiecza, mieli okazję poczuć atmosferę tamtych lat oraz poznać ówczesne obyczaje. Wielkim zainteresowaniem cieszył się prezentowany pokaz walk rycerskich oraz konkurs wiedzy historycznej, gdzie można było wygrać repliki średniowiecznych monet.
 

 

Informacja i zdjęcia p. Bartosz Łukasik

XXII REJONOWU KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
z Ewangelii św. Mateusza dla klas IV – VI

 

        1 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach został przeprowadzony XXII Rejonowy Konkurs Wiedzy Biblijnej pod hasłem: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego” /Mt 16,16/.
Uczniowie najpierw pisali test sprawdzający ich znajomość Ewangelii wg św. Mateusza. Naszą szkołę reprezentowała: Natalia Wachel, uczennica klasy 6a oraz Maciej Surówka, uczeń klasy 6b. Podczas gdy komisja złożona z katechetów sprawdzała testy uczniów, uczestnicy konkursu oglądali występ muzyczny w wykonaniu uczniów SP – 36. Niestety, nikt z uczniów naszej szkoły nie zakwalifikował się do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez Panią Barbarę Przydatek

 

BEZPIECZNY ŚWIETLICZAK

 

     Taką nazwę nosił międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, w domu, w szkole i na ulicy zorganizowany w SP – 18 w Tychach. W konkursie wzięło udział 13 szkół. Naszą Świetlicę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej – Filip Szostkowski i Maksymilian Urbańczyk. Spisali się na medal – zajęli II miejsce.
Chłopcy nie tylko byli zadowoleni z przebiegu konkursu, ale także z atrakcji jakie zafundowali im organizatorzy. W przerwie konkursowej brali udział w warsztatach plastycznych – ozdabiając pierniki. Wykazali się nie tylko wiedzą, ale także zdolnościami plastycznymi.
Gratulacje!

 

Informacja i zdjęcia p. Bożena Żyłka

"ŻYWA LEKCJA PRZYRODY"

        29 listopada w szkole miała miejsce wyjątkowa lekcja przyrody. Odbyła się bez podręczników i zeszytów ale z niecodziennymi "pomocami naukowymi". Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska żywe okazy gadów, płazów, pajęczaków i owadów. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o budowie ciała, sposobie odżywiania i zwyczajach egzotycznych zwierząt, m.in czy stonoga ma sto nóg i który pająk jest najbardziej jadowity.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Jolanta Hobot

LOTERIA FANTOWA


       25 listopada w świetlicy odbyła się mała loteria fantowa, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem naszych uczniów i rodziców. Losy rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Natalka Barańska, Sabina Dyrda, Emilka Pudełko oraz Daria Stachura świetnie sprawdziły się w roli przeprowadzających grę. Nasza loteria wywołała niezwykłe emocje. Co prawda niektórzy nie wylosowali upatrzonej maskotki, jednakże większości dzieciakom szczęście dopisało. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup kanapy do świetlicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie odpowiedzieli na nasze zaproszenie!!!

 

 


 

Informacja i zdjęcia: p Bożena Żyłka

STARSI DLA MŁODSZYCH

        Uczniowie klasy IV A, co poniedziałek będą przybliżać swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy 1 A tajniki świata przyrody. W czasie pierwszego spotkania czwartoklasiści  przeprowadzili  eksperymenty z barwnikami, wodą i innymi substancjami, które znajdują się w każdej kuchni oraz doświadczenie z balonem. Dzięki tym spotkaniom pierwszoklasiści poszerzą  wiedzę o otaczającym świecie,  a czwartoklasiści nauczą się pokonywać  tremę przed publicznymi wystąpieniami.

Szczegóły dotyczące przebiegu eksperymentów można znaleźć na blogu "Dzieciaczki ze szkolnej paczki".

 

 

 

 Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

ŚRODOWISKO RATUJESZ - ODPADY SEGREGUJESZ

 

        17 listopada uczniowie klas czwartych mieli okazję uczestniczyć w lekcji dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej "Środowisko ratujesz - odpady segregujesz".

Uczniowie w aktywny sposób poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony środowiska a na koniec każdy otrzymał upominek, ufundowany przez Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach.

 

Informacja i zdjęcie: Pani Jolanta Hobot

SPORTOWY SUKCES JEDENASTKI W JUDO


        Uczeń naszej szkoły Juliusz Żurawski z klasy  IVa uczestniczył w ogólnopolskich zawodach judo, które odbyły się w Sosnowcu.

Mimo zakwalifikowania go do wyższej kategorii wagowej, świetnie poradził sobie z cięższymi rywalami i ostatecznie zajął II miejsce.

Gratulujemy!!!

Informacja i zdjęcie: Pani Joanna Wenklar


„15 MINUT DLA BOGA”

        We wtorek 15 listopada rozpoczęliśmy naszą akcję „15 minut dla Boga”. Skrzynie modlitwy stały w pokoju nauczycielskim,a także na długiej przerwie dziewczyny czekały na intencje modlitwy. Jak na pierwszy raz zostało wrzuconych wiele intencji, nawet przedszkolaki namalowały za kogo chciałyby się pomodlić. Następnego dnia o 12:30 z sali 42 dobiegały dźwięki kanonów z Taize. W ten sposób rozpoczęliśmy zanoszenie waszych i naszych intencji do Boga, były one szczere i pełne modlitwy.
15 minut dla Boga na długiej przerwie minęło bardzo szybko, „bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam ja jestem pośród nich”- zapraszamy już za tydzień do włączenia się we wspólną modlitwę.
 

Informacja i zdjęcie: p Magdalena Salwerowicz

KRONIKA SPORTOWA – TENIS STOŁOWY

      Kolejne międzyszkolne zawody sportowe za nami. Tym razem uczennice (Aleksandra Szczepanek, Martyna Orybkiewicz, Wiktoria Moroz, Karolina Kozak) i uczniowie (Thomas Lorente, Szymon Mrugała, Dawid Parysz) rywalizowali w tenisie stołowym.

Po zaciętych meczach na ping-pongowych stołach ostatecznie zajęliśmy VIII i XV miejsce.
Kolejne ważne punkty na koncie naszej szkoły zapisane! Dziękujemy :)

 

                                        Informacja i zdjęcie: p. Joanna Wenklar

KONKURS WIEDZY O MARII CURIE- SKŁODOWSKIEJ

       Cykl zajęć świetlicowych o naszej patronce oraz obchody Święta Szkoły - Urodziny Marii - były dobrą okazją, aby zachęcić naszych uczniów do poszerzenia wiedzy o Jej życiu.
14 uczniów z klas drugich i trzecich pięknie rywalizowało ze sobą podczas konkursu wiedzy o Marii Curie – Skłodowskiej zorganizowanego w świetlicy 9 listopada 2016 r.
Wybór właściwych odpowiedzi większości dzieciakom nie sprawiał większych trudności. Wśród najlepszych najlepszymi okazali się drugoklasiści, którzy trafniej radzili sobie z zadaniami konkursowymi.
Laureatami konkursu zostali:
Paweł Czerwik z 2a – I miejsce
Maja Kluk z 2a – II miejsce
Izabela Howis z 2c oraz Oliwia Holeczek z 2a - III miejsce.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się,że tak jak Maria nie boicie się wyzwań.

 

 

 

 

 

Organizatorzy konkursu: p. Bożena Żyłka p. Patrycja Paliczka
 

ŚNIADANIE DAJE MOC

        8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. W Polsce już od sześciu lat w tym dniu, obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc. W naszej szkole niektóre z klas, przyłączyły się do akcji. Zorganizowały uroczyste śniadania, które były świetną zabawą, ale przede wszystkim przypomniały, jak ważny dla organizmu jest ten posiłek.

 

 

Śniadanie w klasie I a- informacja: p Joanna Loska-Rychlik

SZKOLNY FESTIWAL AKTYWNOŚCI


       7 listopada przypadają urodziny Marii Curie- Skłodowskiej. Jak co roku, w tym dniu obchodziliśmy Święto Patronki naszej szkoły. Przebiegało ono pod hasłem: Maria Curie-Skłodowska miała otwarty umysł, nie bała się wyzwań! Bądź jak Maria.
Zamiast w typowych lekcjach, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przeróżnych formach aktywności. Odbywały się zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, kulinarne, prowadzono doświadczenia fizyczno-chemiczne. Uczniowie brali udział w między klasowych rozgrywkach sportowych, odbył się też miejski konkurs „Coolinarni Mistrzowie”.

  • Na zajęciach języka angielskiego uczniowie poznawali najważniejsze fakty z życia patronki szkoły, rozwiązywali anglojęzyczną krzyżówkę oraz oglądali ciekawy filmik w języku angielskim ilustrujący życie tej niezwykłej kobiety. Hasłem przewodnim zajęć było: "Never give up!" (Nigdy się nie poddawaj!).
  • Na zajęciach plastycznych uczniowie uczyli się portretować, jako model posłużyło im zdjęcie Marii Skłodowskiej -Curie. Zapoznawali się z wybranymi sentencjami z książki Shelley Emling "Maria Skłodowska-Curie i jej córki" o mniej znanych faktach z życia naszej patronki
  • Na zajęciach przyrodniczych uczniowie przeprowadzali doświadczenia chemiczno - fizyczne. Dzieci mogły m.in. przekonać się na czym polega napięcie powierzchniowe, samodzielnie zrobić ciecz nienewtonowską czy wykonać doświadczenie ze "znikającym atramentem".
  • Na zajęciach sportowych zespoły klasowe rywalizowały ze sobą w wybranych dyscyplinach drużynowych.
  • Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie "Czerwony Kapturek na wesoło" przygotowane przez starszych kolegów. Resztę dnia zajęły dzieciom zabawy ruchowe, konstrukcyjne, gry planszowe i logiczne, także w języku angielskim.
  • Świetlica przygotowała naleśniki, omlety z płatków owsianych, zdrowe i kolorowe kanapki z ciemnego pieczywa, wafle ryżowe z twarogiem, musli z owocami, jogurtem naturalnym i bakaliami oraz sałatkę owocową.

Każdy z uczniów w miał w tym dniu możliwość aktywnego doświadczania rzeczywistości.

 

 

 

 

 

Zdjecia z Festiwalu Aktywności

Informacja p. Joanna Loska--Rychlik


 

COOLINARNI MISTRZOWIE


      7 listopada w naszej szkole odbył się miejski konkurs „Coolinarni Mistrzowie”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Czas na małe Conieco*- czyli zdrowe desery. Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, kształtowanie świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia oraz pobudzanie kreatywności dzieci. Drużyny z tyskich szkół rywalizowały w pięciu konkurencjach:
• Domowy dietetyk
• Spożywczy detektyw
• Malowanie na talerzu
• Angielski od kuchni
• W zdrowym ciele, zdrowy duch


Zespoły musiały obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, wśród kilku produktów poszukać zdrowej przekąski, przygotować deser z wylicytowanych produktów, przetłumaczyć przepis z języka angielskiego i wykazać się sprawnością fizyczną.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: pani doktor Urszula Paździorek- Pawlik wielka orędowniczka zdrowego odżywiania, honorowa patronka konkursu, pani Karolina Szebiela specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Katowice, pani Grażyna Kozyra nauczycielka w Zespole Szkół Gastronomicznych w Tychach, pan Krzysztof Trzosek rzecznik prasowy GKS Tychy oraz koszykarz GKS-u pan Wojciech Barycz.
W tegorocznej edycji konkursu miejsce I przypadło Szkole Podstawowej nr 9, II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 36, miejsce III wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 19.
Nasza szkoła zajęła miejsce IV.
Sponsorami nagród byli : Ikea Katowice, GKS Tychy i Rada Rodziców przy SP-11.

Konkurs „Coolinarni Mistrzowie" był częścią Festiwalu Aktywności, który odbywał się w naszej szkole z okazji Urodzin naszej patronki. Przyświecało mu hasło: Maria Curie-Skłodowska miała otwarty umysł, nie bała się wyzwań! Bądź jak Maria!

 

* Wyrażenie pisane łącznie stanowi ukłon w stronę polskiego przekładu „Kubusia Puchatka” Ireny Tuwim, należy traktować go jako przykład licencji poetyckiej.
 

 

(zdjęcia: p Adam Gołąb)

 

(źródło: oficjalna strona GKS Tychy)

 

 

 

 

Więcej zdjęć autorstwa p. Sylwii Piekarek znajdziesz w galerii "Coolinarni Mistrzowie"

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

        4 listopada odbył się  konkurs matematyczny. Brali w nim  udział uczniowie klas czwartych: Błażej Biskup i Zbigniew Piekarek, klas piątych: Klaudia Nguyen, Agata Ligocka i Szymon Mrugała oraz klas szóstych: Natalia Wachel, Krzysztof Kuca, Łukasz Nowak, Mateusz Czernik i Thomas Lorente. Wszytkim startującym życzymy sukcesów!

 

 

Zdjęcia: Pan Adam Gołąb
Informacja: Pani Jolanta Frejowska

PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ”


          28 października zakończyło się zbieranie zniczy w naszej szkole, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i tak dużej ilości zniczy- dziękujemy!
31 października wolontariusze z panią Magdą wybrali się na cmentarz na Wartogłowcu, bagażnik pełen zniczy, więc ruszyliśmy już o 8 rano. Już przy bramie głównej dostrzegliśmy opuszczone i zaniedbane groby, o których już wszyscy zapomnieli. W ruch poszły rękawice, wiadro, szmatki i wszystkie chwasty znalazły się w koszu. Udało się nam nawet naprawić parę krzyży, zapaliliśmy znicze i poszliśmy dalej. Jak się okazało także o małych dzieciach- aniołkach w niebie już mało kto pamięta, tam spędziliśmy najwięcej czasu. Małe zaniedbane groby także zapłonęły zniczami pamięci.
Zniczy było tak dużo, że dopiero o godzinie 12 zapaliliśmy ostatnie płomienie przy krzyżu- jako pamięć o tych, którzy odeszli. Ekipa wolontariuszy: Oliwia, Tymek, Julia i Natalia jesteście najlepsi! Zmęczeni wróciliśmy do domu, ale szczęśliwi, że 1 listopada, także na opuszczonych grobach będą się palić znicze.

Pamiętamy zawsze o tych, którzy odeszli. Ku ich pamięci zostawiamy znicze, jako drogowskaz naszym duszom błądzącym po świecie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Magdalena Salwerowicz

KONKURS  „BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY” ROZSTRZYGNIĘTY

 

             27 października na apelu szkolnym organizatorki konkursu nagrodziły wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie "Bezpieczni w drodze do szkoły". Piękne prace uczniów można podziwiać na tablicy przy sali nr 2. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce
Paweł Czerwik 2a oraz Zofia Szwed – 2c

II miejsce
Antoni Warzecha – 2c oraz Maja Rubka – 2c

III miejsce
Wojciech Natora – 3c oraz Samira Manasar – 3c

Wyróżnienie
Julia Poś – 2d, Magdalena Jagieło – 1b, Oliwia Chwiałkowska – 2c

GRATULUJEMY!!!

 

Informacja p. Bożena Żyłka
 

FINAŁ AKCJI  „DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI"

 

         26.10.2016 roku odbył się finał akcji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, podczas którego dzieciaki z naszej szkoły mogły spotkać się ze wspaniałą panią Danusią – wolontariuszką ze schroniska w Ćwiklicach oraz z jej ulubienicą - kotką Malinką. Dzieciaki poznały zwierzaki, dla których zorganizowana została akcja oraz dowiedziały się, że los zwierząt zależy od człowieka. Cieszymy się, że ciepło, serdeczność, dobroć płynące od p. Danusi zostały przelane na naszych najmłodszych uczniów, którzy z dużym zaciekawieniem słuchali historii podopiecznych ze schroniska. Filmiki, które towarzyszyły opowieściom p. Danusi uświadomiły uczniom, że mogą mieć wpływ na poprawę losu zwierząt.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji. Udało nam się zebrać 284,22 zł oraz mnóstwo karmy i koców dla zwierzaków z „Przystani Ocalenie”.
To dzięki Wam kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele życie zwierzaków stanie się odrobinę lepsze, ich byt znośniejszy, a schronisko ciągle będzie działać, mogąc dawać schronienie kolejnym potrzebującym zwierzakom, które dotrą pod ich drzwi.


BARDZO DZIĘKUJEMY WAM
ZA WIELKIE SERCE!!!

Koordynatorki akcji „Dzieciaki kochają zwierzaki”

 

 

 

 

KOMUNIKACYJNE SZKOLENIE NAUCZYCIELI JEDENASTKI ;)

        25 października  odbyło się ciekawe szkolenie dla nauczycieli Jedenastki. Poruszaliśmy bardzo ciekawe tematy i zgłębialiśmy tajniki wiedzy praktycznej.

Zapewne to szkolenie pozostanie na długo w naszej pamięci i ułatwi nam naszą pracę. Prowadzący to spotkanie przeprowadził je w sposób brawurowy i bardzo miły dla publiczności.

 

 

Informacja i zdjęcie: Pan Adam Gołąb

SZKOLNY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA  2016/2017


         21 października w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas czwartych i piątych. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wiedzy matematycznej, a tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia nadajemy Zbyszkowi Piekarkowi z klasy 4 a, który uzyskał maksymalną ilość punktów. Mistrzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia

 

Informacja i zdjęcia p. Jolanta Frejowska

XXII KONKURS BIBLIJNY
„Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.”

          Dnia 20 października po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Biblijny- etap szkolny. Wzięło w im udział 8 uczestników, którzy dzielnie walczyli z testem o Ewangelii Mateusza. Każdy uczeń otrzymał dyplom udziału w konkursie, obrazki religijne, oraz słodki poczęstunek;) Dziękujemy wszystkim za udział, bo przecież nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa! Do następnego etapu przechodzą: Natalia Wachel oraz Maciej Surówka-gratulujemy!
 

 

Informacja i zdjęcia p. Magdalena Salwerowicz

TURNIEJ SZACHOWY

           W środę 19 października rozegrano Międzyszkolny Turniej Szachowy, w którym drużyna naszej szkoły zajęła VIII miejsce. Reprezentowali nas: Natalia Wachel, Natalia Barańska, Milena Ciućka, Borys Kwiatkowski.Brawo WY – nieliczni uczniowie, potrafiący grać w szachy!!!

 

Informacja i zdjęcie: Pani Joanna Wenklar

SPORTOWE SUKCESY JULKA ŻURAWSKIEGO ;)

          Wielkie gratulacje należą się uczniowi  klasy 4a – Julkowi Żurawskiemu, który w  Otwartych Mistrzostwach Bytomia w judo, w kategorii wagowej do 35 kg , zdobył II miejsce. Julek uczestniczył także w Międzynarodowym Turnieju Judo w Sosnowcu. W swojej kategorii wagowej (35 kg) stoczył kilka trudnych walk i wywalczył srebrny medal! Jesteśmy z niego dumni !

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Pani Joanna Wenklar

18.10

KIERMASZ JESIENNY

          Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i uatrakcyjnienie kiermaszu jesiennego. Dziecięce (z niewielką pomocą dorosłych) jesienne wytwory przerosły nasze oczekiwania. Piękne bukiety z liści, uśmiechnięte dynie, sówki dyniowe i kasztanowe, pomysłowe ludziki kasztanowo – żołędziowe, wieńce...ach można by wymieniać! CUDOWNE!!!  Kogo nie było niech żałuje!


Samorząd szkolny

  

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

Więcej zdjęć w albumie Wydarzenia

KOLEJNY ROWEROWY RAJD ZA NAMI

 

        Niezawodne dziewczęta z grupy rowerowej wybrały się na kolejną przejażdżkę, której temat brzmiał zagadkowo „Polowanie w Puszczy Pszczyńskiej”.
Piękna pogoda tylko wzmocniła dobre nastroje dziewcząt. Zachwycały nas widoki jesiennego lasu, jeziora paprocańskiego (na którym akurat rozgrywano zawody żeglarskie) oraz alejki na terenie Zameczku Myśliwskiego.
Główną atrakcją było przyjrzenie się z bliska Zameczkowi Myśliwskiemu Promnice, o którym nasze przewodniczki pani Natasza i pani Asia, przekazały kilka ciekawostek. Dowiedziałyśmy się skąd sprowadzono żubry do Puszczy Pszczyńskiej, w jakim stylu i kto zaprojektował leśną rezydencję, kto jest patronem myśliwych. Miałyśmy też czas na zrobienie pamiątkowych fotografii.
Siły zregenerowałyśmy na paprocańskiej promenadzie. Widok na bezchmurne niebo, pływające żaglówki i przegryzanie „czegoś słodkiego” przypomniały nam niedawno zakończone wakacje. Aż żal było wracać! Przekonałyśmy się (kolejny raz), że rower to wspaniały środek transportu i „trener” formy. Czekamy na więcej:)
 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

Wiecej zdjęć w galerii "Rajdy RoweLOVE"

SPORTOWY SUKCES NASZEJ ZAPAŚNICZKI


      W sobotę 8 października w Pilicy rozegrano Puchar Śląska Dziewcząt i Chłopców w zapasach w stylu wolnym, w którym uczennica naszej szkoły Wanessa Kania (5b) zajęła I miejsce. Ogromnie ucieszeni gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych walk na macie:)

 

 

 

Informacja p. Joanna Wenklar

KASZTAN NA WAGĘ ZŁOTA

 

        Tegoroczna akcja zbieranie kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W zbiórkę włączyły się całe rodziny. Każda niemal sala wypełniona była kasztanami po brzegi. W sumie zebraliśmy ponad 2 tony  tego surowca. Przy ich załadunku wytrwale pomagali uczniowie klas szóstych, którym serdecznie dziękujemy.

 

 

Informacja i zdjecia: p. Joanna Loska-Rychlik

FESTIWAL MOBILNOŚCI  RoweLOVE Tychy


       Pełen atrakcji okazał się drugi rajd naszej grupy rowerowej. Niebieską paradą rowerową wyruszyliśmy spod Urzędu Miasta i przejechaliśmy wyznaczonymi ulicami do sublańskiego parku. To właśnie tam czekała na nas niespodzianka – otwarcie pumptracków czyli specjalnie przygotowanych torów o kształcie zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania.
Mimo że nie skorzystałyśmy z nowego toru, nie zepsuło nam to humorów. Udało nam się zaprosić do wspólnego zdjęcia rozchwytywanego mistrza pumptrackowej jazdy – Bartosza „Gladiatora” Pałkę.
A co nas zachwyciło: szycie torebek rowerowych, uczestnictwo w treningu rowerowym prowadzonym przez trenerów i instruktorów Warsztatów Formy, pokonanie rowerowego toru przeszkód, sprawdzenie swoich umiejętności w mobilnym miasteczku rowerowym oraz przejazd historycznym Ikarusem.
Naszym szkolnym sukcesem było wygranie przez Patrycję Płachtę (6a) głównej nagrody (kask rowerowy i gadżety rowerowe) w konkursie na najbardziej kreatywne niebieskie przystrojenie siebie i roweru.
Zachęcamy uczniów posiadających kartę rowerową, sprawny rower, kask oraz tych którzy mają ochotę atrakcyjnie spędzić czas wolny, do zapisania się do naszej grupy rowerowej. Może następny rajd rowerowy uda się i Tobie zaliczyć!
Zapraszamy:)
 

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii Rajdy RoweLOVE

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

 

WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY W GÓRKACH MAŁYCH ORAZ SPACER PO GÓRACH 

 

       29 września uczniowie klasy 3b uczestniczyli  w wycieczce do Chlebowej Chaty w Górkach Małych, gdzie  poznawali przedmioty służące dawniej do wykonywania różnych czynności, związanych z codziennym życiem. Dowiedzieli się także, jak powstaje chleb,  samodzielnie robili podpłomyki z ciasta chlebowego, które po upieczeniu zjadali z miodem, masłem lub smalcem. Mieli okazję wysłuchać pogadanki na temat życia pszczół i właściwości zdrowotnych miodu. Wycieczka zakończyła się wędrówką  do Chaty Wuja Toma, schroniska znajdującego się  na  Przełęczy Karkoszczonka.


 

 

Z ROWEREM ZA PAN BRAT

        Od września grupa zapalonych rowerzystów Szkoły Podstawowej nr 11 i 17 w Tychach uczestniczy w rajdach, które oprócz doskonalenia umiejętności jazdy w terenie, rozwijają wiedzę o historii i walorach krajobrazowo – gospodarczych najbliższej okolicy.
Pierwsza wycieczka o wdzięcznym tytule „Czułowskie zakątki” zaprowadziła nas właśnie w północną okolicę Tychów – Czułów.
Rajd urozmaicono nam licznymi ciekawostkami, o charakterystycznych miejscach, które uwzględniała trasa. Usłyszeliśmy o początkach Browaru Książęcego, o historii Pomnika Powstańców Śląskich, o czułowskiej Szkole Podstawowej nr 6 i Zakładzie Celulozy i Papieru (czy wiedzieliście, że w 1929 roku ten czułowski zakład jako jedyny w Polsce produkował ligninę i pokrywał całe zapotrzebowanie rynku krajowego na ten produkt?! ). Już wiemy skąd pochodzi nazwa „Czułów” i gdzie znajduje się Oczyszczalnia Ścieków w Podlesiu.
Po wysiłku fizycznym przeszła pora na odpoczynek i niespodziankę – quiz sprawdzający naszą uwagę i spostrzegawczość podczas rowerowej wycieczki. Najlepszym okazał się uczeń zaprzyjaźnionej szkoły, który bezbłędnie odpowiedział na pytania i zgarnął główną nagrodę – pyszne lody:) Zmęczeni (3-godzinną jazdą), ale zadowoleni wróciliśmy do domów.
Z niecierpliwością czekamy na więcej! 

                                                                                 Amatorzy dwóch kółek:)

 

 

 

Więcej zdjęć w albumie Rajdy RoweLOVE

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

PIERWSZE SUKCESY

       We wrześniu Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 zapraszał wszystkie szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „WARTOŚCI W MOIM ŻYCIU”. Oczywiście spróbowaliśmy zmierzyć się z tematem i przygotowaliśmy rysunki. Prace konkursowe oceniane były w dwóch grupach wiekowych. Z wielką przyjemnością odebraliśmy wiadomość, że Nasze Świetliki zostały nagrodzone:

Oliwia Śmigiel - kl. 4a - wyróżnienie

Miłosz Barański – kl. 4a - wyróżnienie

Agata Ligocka - kl. 5a  - I miejsce
Natalia Barańska – kl.4a – II miejsce
Karolina Kusiak – kl. 3d – III miejsce
Prace przygotowane były pod kierunkiem p. Bożeny Żyłka i p. Kariny Sornek

 

Informacja i zdjęcie p Bożena Żyłka


27 września

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

         Tegoroczna akcja „Sprzątanie świata” miała za zadanie propagowanie selektywnego zbierania odpadów. Świetliki wraz z nauczycielkami wzięli udział w akcji sprzątania świata. To już kolejny rok, jak świetliki dbają o to, aby w naszej okolicy, blisko szkoły było pięknie i kolorowo.
Sprzątaliśmy śmieci z terenu wokół szkoły oraz porządkowaliśmy plac zabaw na terenie placówki. Celem akcji było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem i dewastacją środowiska przyrodniczego, jak również zwrócenie uwagi dzieci na problem ochrony środowiska.
Nauczycielki zapoznały dzieci z problematyką i zachęciły do współodpowiedzialności za stan naszego najbliższego otoczenia.
 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Dominika Michalak

17 września 2016

JEDENASTKA NA TYSKICH TARGACH ŚNIADANIOWYCH

 

 

         Pomimo nie nadzwyczajnej pogody stoisko promujące naszą Kuchnię Uczniowską, budziło duże zainteresowanie tyszan odwiedzających Tyskie Targi Śniadaniowe. Serwowaliśmy specjały przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. W akcję zaangażowali się uczniowie klas 4 a i 4 b, którzy zachęcali mieszkańców miasta do skosztowania naszych zdrowych specjałów oraz rodzice pani Anna Barańska, pani Adriana Burmer i pan Andrzej Mleczyński. Zapewnili nam pomoc logistyczną i oprawę fotograficzną. Całość zorganizowali nauczyciele naszej szkoły: p. Joanna Dobrzańska, p. Joanna Mędela, p. Beata Płoskońska, p. Joanna Wenklar, p. Renata Zawisza, p. Bożena Żyłka i p. Joanna Loska-Rychlik.

Dla osób zainteresowanych, zamieszczamy przepisy naszych specjałów.