ROK SZKOLNY 2022/2023

 

MARZEC

 

-------------------------

 

Dzień pełen wrażeń w klasie 5a!

 

 

16 marca uczniowie klasy 5a postanowili aktywnie spędzić dzień. Rozpoczęliśmy od wizyty w Katowickim Laserhouse, gdzie otrzymaliśmy olbrzymią dawkę adrenaliny, emocji ale przede wszystkim dobrej zabawy. Laserowy paintball to bardzo oryginalna, a przy tym bezpieczna forma rozrywki. Rozegraliśmy 3 gry na Arenie - najpierw indywidualnie, potem z podziałem na dwie drużyny. Rywalizacja była zacięta, a końcowe wyniki dla wielu były zaskoczeniem. Nauczyliśmy się zasad gry fairplay, współzawodnictwa i współpracy w drużynie.

 

Następną atrakcją był laserowy labirynt, gdzie mogliśmy się poczuć jak bohaterowie wielkich kinowych hitów jak np. "Mission Imposible". Przechodziliśmy w parach między wiązkami laserowymi, tak aby ich nie dotykać. To było wyzwanie!

 

 

Kolejnym przystankiem było JumpCity w Katowicach, gdzie czekała nas zabawa do utraty sił. Korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji parku trampolin - najbardziej podobała się nam strefa gladiatorów, obrotowy zbijak i ogromna strefa z dmuchanym labiryntem i zjeżdżalniami. W ten wyjątkowy sposób rozwijaliśmy koordynację i ogólną sprawność ruchową, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.

 

 

Z wielkimi uśmiechami wróciliśmy do domu.

 

 

Informacja i zdjęcia: Patrycja Zagórska 

 

 

-------------------------

 

 

Święto Liczby Pi

 

 

Obchody przez naszą szkołę Światowego Dnia Liczby Pi to już tradycja. W tym szczególnym dniu mamy na celu pokazać, że matematyka to nie tylko trudne zadania i "suche liczby", ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

 

 

W tym roku nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs matematyczny "Pociąg do matematyki", w którym uczniowie mieli okazję wykorzystać logiczne myślenie do rozwiązania licznych zagadek. Na uczniów czekało pięć stacji: zagadki z zapałkami, Sudoku, zagadki liczbowe, rebusy matematyczne oraz zadania tekstowe. Na każdym stanowisku obowiązywał limit czasowy - 8 minut - po tym czasie grupa zmieniała stację. Im więcej zagadek rozwiązanych na danym stanowisku - tym więcej zdobytych punktów. W konkursie uczestniczyły grupy 3-osobowe z klas 1-8.

 

 

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - uczestniczyło w nim ponad 200 uczniów! Zwycięzców konkursu ogłosimy podczas kwietniowego apelu.

 

 

Dziękujemy uczniom za udział w matematycznej rywalizacji!

 

Informacja i zdjęcia: Patrycja Zagórska

 

 

-------------------------

 

 

 

KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3

" WIERSZOWANIE"

 

10 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz popularyzacja poezji dziecięcej. Wszyscy recytatorzy byli wspaniale przygotowani, więc jury miało duży kłopot przy wyborze zwycięzców. Po burzliwej dyskusji ogłoszono wyniki i nagrodzono uczniów.

 

I miejsce Franciszek Szramowski 1b

                Kalina Włodarczyk 2b

                Piotr Franczyk 3a

                Iga Wawrzyniak 3b

 

II miejsce Julia Szafarczyk 1a

                  Wiktor Rzepa 2b

                  Paulina Kowalewska 3a

 

III miejsce Lena Gawlas 1 b

                  Emila Kozłowska 2 b

                  Wiera Ahaponowa 3 b

 

 

Gratulujemy zwyciężcom!

 

 

-------------------------

 

Podziękowanie za zbiórkę ozdób świątecznych

 

Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach serdecznie dziękuje Uczniom oraz Opiekunom za zbiórkę bombek i ozdób świątecznych. Udało się zebrać 3 duże kartony dekoracji, które zostaną wykorzystane do stworzenia nowych stroików świątecznych.

 

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!!!

 

Pozdrawiamy Kinga Radzewicz i Magdalena Salwerowicz wraz z Wolontariatem